Spoločnosť Apple kúpila startup AI Music, ktorý využíva umelú inteligenciu na vytváranie personalizovaných zvukových stôp, informuje agentúra Bloomberg (prostredníctvom Macrumors).

Spoločnosť AI Music vyvinula takzvaný „Infinite Music Engine“, ktorého cieľom je vytvárať hudbu na mieru pre obchodníkov, vydavateľov, fitnes profesionálov a kreatívne agentúry.

Prečítajte si tiež  Za novú funkciu od Apple zaplatí aj Facebook. Z tejto čiastky sa vám zatočí hlava!

Táto technológia dokáže generovať dynamické zvukové stopy, ktoré sa menia na základe interakcie používateľa. Napríklad hudba počas cvičenia sa môže meniť na základe srdcovej frekvencie používateľa a prispôsobovať sa intenzite cvičenia. To sa dá v prípade spoločnosti Apple využiť hneď pri viacerých produktoch, aplikáciach či platených službách.

Apple môže technológiu s umelou inteligenciou využiť na viacero spôsobov 

AI Music hovorí, že ide o technológiu, ktorá by mohla umožniť firmám vytvárať zvuky zodpovedajúce kontextu používateľa, napríklad jeho nálade. Pôvodná internetová stránka spoločnosti AI Music už nie je funkčná. Ako býva zvykom, po úspešnom dokončení akvizície ju technologický gigant zrušil.

Agentúra Bloomberg vo svojej správe tiež uviedla, že spoločnosť AI Music mala pred akvizíciou približne dve desiatky zamestnancov. Bližšie podrobnosti o nákupe AI Music ale žiaľ neboli zverejnené.

Stopy, ktoré sa môžu aktualizovať na základe srdcovej frekvencie, by mohli byť užitočné napríklad pre službu Apple Fitness+. Taktiež je tu ale obrovský priestor pre personalizované reklamy, aplikáciu Apple Music atď. Nechajme sa prekvapiť, čo z toho napokon bude. Hoci hodnotu nákupu nepoznáme, predpokladáme, že samotná firma nebola lacná…

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -