Určite ste už počuli o tom, ako šialene draho predáva spoločnosť Apple originálne kolieska pre svoj Mac Pro. Za sadu zaplatíte 849€, čo považujú aj majitelia tohto zariadenia za totálne neadekvátne. Riešenie priniesla spoločnosť OWC. Je rovnako elegantné, no za to podstatne lacnejšie!

Spoločnosť OWC predstavila kolieska pre Mac Pro

Povedzme si na rovinu, že dizajn Macu Pro vyzerá naozaj luxusne. Jednoduché tvary, nádherné detaily a v neposlednom rade materiály nútia používateľa umiestniť ho v kancelárii tak, aby sa naň dalo pozerať. Pokiaľ by to malo byť niekde na zemi, praktickým riešením môžu byť kolieska, ktoré sa dajú dokúpiť.

- Reklama -

Problémom je ale ich cena. Aj keď podobné príslušenstvo nie je veľmi drahé na výrobu, Apple využíva výnimočnosť tohto produktu a ponúka ich za 849€. Ten, kto si kúpi počítač za niekoľko tisíc s tým asi nebude mať problém. Stále sa však nájdu ľudia, ktorí viac ocenia dostupnejšie riešenie.

S tým teraz prichádza spoločnosť OWC. Jej nové kolieska síce nie sú dokonalou kópiou tých od Apple, ale to vôbec nevadí. Vďaka perfektnému vypracovaniu z nerezovej oceli a mäkkým gumovým poťahom pôsobia dosť luxusne.

Jedna z najväčších výhod je samotná montáž. Zatiaľ čo s originálom môže mať problém aj zručný človek, novinku od OWC nasadí ktokoľvek za niekoľko minút. Aby toho nebolo málo, k dispozícií je aj sada zarážok, ktoré zamedzujú nechcenému pohybu počítača po zemi (originál ich nemá).

Čo sa týka ceny, za sadu zaplatíte 249$ (cca 230€). Ani to nie je samozrejme najmenej, no určite je to lepšie, ako 849€. Novinka sa začne predávať už počas budúceho mesiaca po celom svete. Pokiaľ ste majiteľom Macu Pro a hľadáte alternatívu, toto je jedno z možných riešení. Čo na to hovoríte?

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.