Najvýkonnejší a zároveň aj najdrahší počítač od Apple prichádza s ďalšou absurditou, ktorá však jeho potencionálneho zákazníka zrejme trápiť nebude. Apple pre zariadenie, ktoré môže stáť až 65 000€ začalo ponúkať aj samostatne kolieska. Ich cena je rovnaká ako za iPhone 11.

Kašlite na iPhone 11. Kúpte si radšej kolieska k Macu Pro za 849€.

O tomto „dizajnovom“ prvku sme vás informovali už dvakrát. V prvom prípade to bolo vtedy, keď ste si ho mohli pri konfigurácii počítača pridať na zariadenie za cenu 399$, v Európe 480€. Okolo koliesok za absurdnú sumu bolo chvíľu ticho až kým sa neobjavil ich zásadný nedostatok. Nemajú brzdu.

Možno si poviete, načo by tu vlastne mala byť? Toto video vás ale presvedčí, že nie každá podlaha musí byť dokonalo rovná. Aj za predpokladu, že by bola, dalo Apple do koliesok evidentne veľmi kvalitné ložiská takže sa Mac Pro dokáže hýbať aj v situáciách, kedy si to používateľ neželá.

Aby sme ale iba nekritizovali, samotný dizajn tohto doplnku je naozaj nádherný a je pri ňom vidieť kus tvrdej dizajnérskej roboty, čo veľmi oceňujeme.

Mac Pro

Popri predstavení nového iPhonu SE 2. generácie, Apple vydalo viacej noviniek, o ktorých sa až tak veľa nehovorilo. Jednou z nich je aj možnosť zakúpiť si vyššie spomínané kolieska samostatne. Cena je v takomto prípade skoro 2x vyššia, ako vtedy, keď si ich necháte na svoje zariadenie namontovať z výroby. Nie, to čo bolo uvádzané v nadpise naozaj nie je v vtip. Kolieska sa v USA predávajú za sumu 699$, zatiaľ čo nemecký Apple Online Store pýta 849€.

Možno by ste očakávali, že Apple ponúkne ešte nižšiu cenovku, keďže s montážou nemá žiadnu robotu. Výsledok ale prekvapil asi každého a príde nám trochu prestrelený. Kto ale vie… Možno, že návod a 4 mm „imbusák“ majú hodnotu zvyšných 370€… Len tak pre porovnanie, iPhone 11 so 128 GB kapacitou začína v Nemeckom Apple Store na 849€. To bude asi rozumnejší „kauf“, čo poviete?

Kašlite na iPhone 11. Kúpte si radšej kolieska k Macu Pro za 849€.
Kašlite na iPhone 11. Kúpte si radšej kolieska k Macu Pro za 849€.
Prečítajte si tiež  JBL Boombox 3 kúpite v brutálnej zľave. Extrémny reproduktor oslní zvukom aj výdržou batérie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.