Najväčší technologický gigant sveta a zároveň najhodnotnejšia spoločnosť na svete s nakúsnutým jablkom vo svojom logu bola tento rok plodná viac ako by si možno človek bol uvedomil. Predstavila obrovské množstvo produktov, ktoré si môžeš pozrieť v krátkej video-rekapitulácií, ktoré pre nás pripravil YouTuber DetroitBORG. 

Plodný rok 2015

Spoločnosť Apple si tento rok pre nás pripravilo naozaj obrovské množstvo produktov a príslušenstva, ktoré už majú mnohí z nás doma. Ani by to človek nepovedal, čo všetko sa počas 2015 stihlo ale je to tak. K najväčším prekvapeniam tu patrí určite MacBook 12″ s retina displejom, ktorý odstránil všetky predsudky (a aj USB porty) a použil len jeden s názvom USB-C. To môže mnohých odradiť od kúpy ale netreba zabúdať na to, že ide o najtenší notebook alebo možno skôr netbook na svete, čo je jeho obrovské plus. Ďalším produktom je určite iPad Pro a Apple Pencil.

Spoločnosť sa rozhodla, že väčšie nebudú len iPhony a tak narástol aj iPad a to na krásnych 12,9″. Aby toho ale nebolo málo, dostal aj novú ceruzku Apple Pencil, čo je vlastne stylus, ktorý Steve Jobs zo srdca nenávidel a pokiaľ by žil, asi by sme nič podobné nevideli. Dizajnéri v svetových spoločnostiach majú ale iný názor a ceruzku si pochvaľujú. Rok 2015 preto môžme označiť ako veľmi vydarený a plodný. Dúfajme, že si Apple udrží takúto vlnu aj v roku 2016, ktorý príde už o pár hodín!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here