Streamovacie služby používa stále viac a viac používateľov. Spotify patrí medzi prvé, ktoré začali začali s predplatným za hudbu. Dnes už máme ale k dispozícii viacero alternatív. Na platforme iOS ale doteraz nemala žiadna z nich také dobré podmienky ako Apple Music. To sa ale mení. Spotify je oficiálne v Siri, HomePode, CarPlay a Apple TV!

Spotify je oficiálne v Siri, HomePode, CarPlay a Apple TV!

Oni by aj chceli ale nemohli. Možno aj tak by sme mohli popísať situáciu Spotify ešte pred niekoľkými mesiacmi. Podpora Siri pre Apple Music je úplná samozrejmosť. Pri konkurenčnej aplikácii ste ale mohli hlasovú asistentku maximálne požiadať o to, aby vám spustila aplikáciu. To je všetko. Dnes už je to ale celé úplne ináč. SiriKit pre iOS 13 sprístupnil funkcie spúšťania konkrétnych skladieb, albumov či interpretov aj pre aplikácie typu Spotify, Deezer, Tidal a podobne.

Záležalo už iba na tom, ktorý vývojár sa tejto možnosti ujme ako prvý. O tom, že Spotify už testuje beta verziu, sme vás nedávno informovali. Dnes však prichádzame so správou, že prichádza dôležitý update. Ten sprístupňuje nie len hlasovú asistentku ale mnoho ďalšieho. Spotify je prístupný aj napríklad pre HomePod, CarPlay a po novom aj Apple TV. Práve tu pribudla šikovná aplikácia, ktorú si môžete stiahnuť do vášho zariadenia a pomocou nej stremovať hudbu. Všetko samozrejme jednoducho a rýchlo…

Doplatí na to Apple?

Ťažko povedať, no nepredpokladáme, že Apple na tomto kroku niečo stratí. Je síce pravdou, že Siri bol jeden z dôvodov, prečo ľudia prešli na Apple Music. Na druhú stranu sa im už pravdepodobne nebude chcieť prechádzať späť (česť výnimkám). Ak si už zvykli na jednu platformu, ktorá navyše od svojho uvedenia na trh výrazne dospela, nič ich nemotivuje. Počet predplatiteľov Spotify je dnes približne o polovicu väčší ako počet predplatiteľov Apple music. Tých je asi 60 miliónov. Jablková spoločnosť má teda tiež dobre rozohranú “hru” a v tomto súboji vyhrávajú asi skôr sympatie.

- Reklama -

Ak si napríklad zakúpite iPhone, a ešte ste doteraz streamovacie služby nevyužívali, zrejme si vás Apple získa na svoju stranu. Od prvého spustenia vás nabáda k tomu aby ste Apple Music vyskúšali. Keď k tomuto kroku pristúpite, už v podstate služba od Cupertinskej spoločnosti čiastočne nad Spotify vyhráva. Na druhú stranu má ale konkurenčná platforma omnoho lepšie zastúpenie vrámci platformy Android. Klamali by sme, keby sme povedali, že tu Apple Music nie je prítomný. Pravdou ale je, že je zrejme omnoho menej populárny.

Čomy ste dali napokon prednosť vy?

Spotify je oficiálne v Siri, HomePode, CarPlay a Apple TV! - svetapple.sk
Spotify je oficiálne v Siri, HomePode, CarPlay a Apple TV! – svetapple.sk
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here