Koronavírus zasiahol všetky oblasti života. Netrpia len podnikatelia, či ich zamestnanci. Stále je tu veľká skupina ľudí, ktorí sa živia napríklad hudbou a živými vystúpeniami. Kvôli pandémii však museli všetky svoje koncerty zrušiť. Spotify ich chce aspoň čiastočne podporiť. Platiť im môžu samotní používatelia.

Spotify pomáha umelcom

Niekomu vypadol príjem iba čiastočne, iným úplne a majú existenčné problémy. Toto sú skutočné príbehy, ktoré idú ruka v ruke s aktuálnou krízou a stretneme sa s nimi snáď v každej oblasti. Pandémia, ktorá tu nemala obdobu približne 100 rokov komplikuje život skoro každému človeku na tejto planéte.

Mnohí umelci skúšajú robiť rôzne online vystúpenia, no nie je úplne jasné, či tento spôsob fanúšikovia využívajú alebo nie. Platforma Spotify teda urobila krok, ktorý veľmi kvitujeme a myslíme si, že je celkom fér. Pomocou PayPal.me môžete poslať podporu svojim obľúbeným hudobným tvorcom. Peniaze z účtu poputujú priamo na ich účet.

Spotify ešte nikdy predtým nevytvoril fundraisingovú funkciu, ktorá by mala podobný charakter. Evidentne bola „zbúchaná“ len tak na rýchlo, no autori sľubujú, že na nej budú pracovať aj naďalej a postupne ju vyvinú tak, aby mohla slúžiť čo najlepšie hudobnej komunite.

Z malých peňazí sa skladajú tie veľké. Ak niekto pošle na účet umelca čo i len 1€, v skutočnosti mu to žiadnu stratu neurobí. Nakoľko má ale umelec možno aj stovky alebo tisíce fanúšikov, veľmi mu to pomôže nielen prežiť ale aj tvoriť. Myslite na to…

Spotify je zastaralý. Podľa analýzy je pozadu za svojou konkurenciou.
Spotify pomáha umelcom. Zapojiť sa môže každý.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.