Mobilný operačný systém iOS 9 je v súčasnosti na vysokej úrovni a musíme uznať, že Apple skutočne pracovalo na tom, aby bola jeho stabilita a funkčnosť na najvyššej možnej úrovni. Neustále aktualizácie opravili aj prvotné chyby a teraz je čas na jednú veľkú aktualizáciu, ktorá prinesie množstvo noviniek. Táto aktualizácia sa nazýva 9.3 a počas posledných mesiacov bola vo veľkom testovaná. Dnes si ju môžeš stiahnuť už aj ty!

Sťahuj iOS 9.3!

Každý kto má iPhone má aj iOS a väčšina používateľov je s týmto mobilným operačným systémom nadmieru spokojná. Ide hlavne o to, že je plynulý a na rozdiel od konkurencie aj reálne funguje. Znamená to teda rýchle a funkčné zariadenia, aj keď povedzme si na rovinu, ak je iPhone starší, napríklad 4S či 5, často už systém nefunguje tak, ako by mal.

- Reklama -

Apple ale na tejto problematike pracuje a iOS 9.3 by mal všetko zrýchliť a opraviť. Je to druhá veľká aktualizácia, hneď po iOS 9.2 a myslíme si, že prináša veľmi veľa nových užitočných funkcií.

O tom, o aké presne funkcie ide sa dozvieš viac v priloženom videu. Dôležitá informácia pre teba je teraz tá, že operačný systém práve vyšiel a ty si ho môžeš stiahnuť na svoj iPhone, iPad či iPod Touch.

iOS 9.3 - svetapple.sk

Jeho veľkosť je niečo okolo 300-400mb (v závislosti od zariadenia, môj iPhone 6S Plus si vypýtal okolo 350mb) a môžeš ho nainštalovať buď to cez Nastavenia>Všeobecné>Aktualizácia softwaru alebo potom starou dobrou cestou iTunes, kedy napojíš svoje zariadenie na počítač a všetko urobíš cez tento program.

Jednoduchšie je to ale priamo cez telefón a preto odporúčame aktualizovať práve takýmto spôsobom. A otázka či sa aktualizovať vôbec oplatí? Určite áno!

Novinka totiž neprináša len veľa opráv, ktoré boli kvôli niektorým chybám doslova nutnosťou. Novinka prináša aj priamo nové funkcie. Asi taká najlepšia je (podľa nás) night shift, vďaka ktorej ti displej nevypáli oči ani keď sa dostaneš do tmavšieho prostredia ako napríklad kino či divadlo. iOS 9.3 teda potešil a nevidíme dôvod, prečo ho neinštalovať, práve naopak. Novinky si môžeš pozrieť vo videu nižšie!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.