Aj keď to tak na prvý pohľad nemusí vyzerať, stavba nového sídla spoločnosti Apple neprebieha zrovna ideálne a Apple sa posledne rozlúčil s generálnymi dodávateľmi, spoločnosťou Skanska a DPR. Týchto dodávateľov by mali nahradiť ďalší dvaja Rudolph & Sletten a Holder Construction. Hlavný dôvod ukončenia spolupráce mali byť nezhody a najmä vysoké straty.

Apple Campus 2 bude mierne meškať

Apple sa rozišlo s jednými dodávateľmi a tých rázom nahradili druhí, ktorí na stavbe budú už onedlho pokračovať. Riaditeľ spoločnosti Skanska, Richard Cavallaro prehlásil, že stavba je okrem rozporov so spoločnosťou Apple stratová a práve tieto straty dosahujú hodnoty až 800 000 amerických dolárov. To je naozaj pomerne veľká suma aj na takú spoločnosť ako je Skanska.

Podľa istého zdroja je dokonca Campus 2 vo výstavbe až rok pozadu a straty na ňom dosahujú 2 miliardy dolárov. Aj keď ide o dôveryhodný zdroj, príliš mu neveríme. Apple Campus je totiž vo výstavbe len čosi okolo roka a pol a navyše dve miliardy je taktiež dosť vysoká suma na straty. Ako to teda v skutočnosti je uvidíme zrejme až v následujúcich mesiacoch. Na teraz vieme len toľko, že sa nový Campus odkladá na koniec roka 2016 poprípade začiatok 2017.

Oficiálne fotky z nového Campusu!
Oficiálne fotky z nového Campusu!
Prečítajte si tiež  6 aplikácií, ktoré dnes stiahneš zadarmo. (18.7.2019)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.