Náhlavná súprava Apple Vision Pro je v predaji už niekoľko týždňov a za ten čas sa stala cieľom niekoľkých kontroverzných tém. Najnovšia správa je však obzvlášť znepokojujúca. Na Reddite sa objavili fotografie, ktoré ukazujú, ako sa na prednom skle Apple Vision Pro vytvorila prasklina bez zjavného dôvodu.

Apple Vision Pro je produkt vyrobený s veľkou presnosťou, ktorý nemá žiadne ostré hrany a má komponenty po celom svojom okraji. Predné sklo je vyrobené z jedného kusu, ktorý je naformovaný tak, aby fungoval ako objektív pre kamery na sledovanie pohľadu.

Takýto presný dizajn neprináša veľa priestoru na ohyb, pri ktorom by sa mohlo zariadenie puknúť alebo utrpieť iné poškodenie. Napriek tomu však niektorí používatelia hlásia, že sa na ich súprave Vision Pro objavila prasklina na displeji. O svoje postrehy sa majitelia headsetu podelili v príspevkoch na Reddite.

Displej súpravy Vision Pro nepochopiteľne praská 

Používatelia tvrdia, že svoje Apple Vision Pro nechali pripojené k nabíjačke a prasklina vznikla bez akéhokoľvek vonkajšieho vplyvu. Niektorí sa tiež domnievajú, že používanie mäkkého obalu počas nabíjania v cestovnej taške by mohlo spôsobiť prehriatie skla, čo by spôsobilo jeho nafúknutie a prasknutie na najslabšom mieste.

Druhou možnosťou je scenár, že niektoré kusy súpravy neboli dostatočne kontrolované a nespĺňajú záruku kvality.

Prasknutá súprava Apple Vision Pro
Zdroj: Reddit – u/dornbirn
Prasknutá súprava Apple Vision Pro
Zdroj: Reddit – r/VisionPro, u/inphenite

Zdá sa, že (v čase písania tohto článku) na webových stránkach spoločnosti Apple, na X ani na iných miestach na internete sa momentálne nenachádzajú žiadne ďalšie správy o tomto type prasknutia. Podobné sťažnosti však môžu pribudnúť v najbližších dňoch.

Tento problém by mohol teoreticky vznikať kvôli náhlej zmene rezu v nosovej časti, ktorý je pravdepodobne najkrehkejšou časťou sklenenej štruktúry. Tí, ktorí sa o tomto probléme poradili s podporou spoločnosti Apple, dostali odpoveď, že oprava bude stáť 300 dolárov. Aj to iba v prípade, že k zariadeniu majú priplatenú službu AppleCare. Bez nej by sa totiž oprava krycieho skla vyšplhala až na 800 dolárov.

Spoločnosť Apple sa zatiaľ k tejto situácii nevyjadrila a pravdepodobne ani nebude, pokiaľ sa neobjaví väčší počet prípadov. Ak sa niektorí používatelia stretnú s podobným prípadom, najlepšou možnosťou je kontaktovať podporu spoločnosti Apple a požiadať o to, aby sa prípad preskúmal ako možná chyba zariadenia. To je však momentálne možné iba na území USA, kde sa Apple Vision Pro momentálne výhradne predáva.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro 2 je na ceste. Kedy ho Apple predstaví?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -