Áno Steve Jobs je síce už takmer piaty rok po svojej smrti ale očividne mu nič nebráni k tomu, aby sa ukázal na Broadway v istom muzikáli spolu s jeho dlhoročným rivalom a konkurentom v oblasti technológií Billom Gatesom. Obaja títo technologickí giganti vystúpia v holografickej podobe, čo je technológia budúcnosti a pôjde vôbec o jej prvé použitie na Broadway. To ale nie je všetko!

Steve Jobs a Bill Gates na Broadway

Steve Jobs a Bill Gates si zahrajú v úplne novom muzikáli Nerds, ktorý bude o dvoch veľkých mužoch, ktorí stáli na začiatku súčasných moderných technológií a najmä vďaka ním sú naše smartfóny či počítače tým čím sú. Samozrejme nešlo to bez sporov a Steve spolu s Billom mali medzi sebou veľké nezhody. Bill ukradol Jobsovi operačný systém, ktorý Jobs ukradol Xeroxu. Najnovší muzikál by mal ponúknuť zážitok, ktorý ti vyobrazí to, ako to vyzeralo v časoch, kedy ešte títo dvaja rivali bojovali proti sebe a kedy sa začali drahé technológie stávať dostupnejšími aj pre bežných ľudí, nie len pre bohatých či firmy.

Okrem toho, že celý muzikál bude bežať pomocou holografov, bude ovládaný priamo cez naše smarfóny, nakoľko sa tu použije možnosť meniť dej a ten nebude meniť nikto iný ako diváci v sále. Pôjde teda o zakomponovanie viacerých moderných technológií do deja, ktorý sa moderných technológií týka sám o sebe. Celý dej by sa mal len tak mimochodom točiť okolo Steva Jobsa a zobrazovať jeho cestu z čudáka k milionárovi. Lístky už sú v predaji a premiéra je naplánovaná na 21. februára 2016. Všetko sa to odohrá v divadle Longacre a má ísť o obrovský zážitok, kto sa teda zastaví v New Yorku koncom februára, určite by mal čas obetovať aj na toto vystúpenie! 🙂

zdroj: 9to5mac

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here