Tak a je to tu, presne pred 60 rokmi sa narodil veľký biznisman, vizionár, no hlavne stvoriteľ spoločnosti Apple, Steve Jobs, ktorý dokázal svetu ukázať, že to, ako dnes vnímame súčasnosť neznamená, že ju tak budeme vnímať aj zajtra. Jednoducho povedané, Steve priniesol do technologického sveta nádych dizajnu a množstvo skvelých nápadov, vďaka čomu vybudoval dnes najhodnotnejšiu spoločnosť na svete!

Steve Jobs

Celým menom Steve Paul Jobs sa narodil 24. februára roku 1955 v San Franciscu. Mal síce pekné, no pomerne ťažké detstvo, vzhľadom na to, že jeho biologická matka spolu s otcom ho dali na adopciu a hlavne preto, že v časoch keď vyrastal sa u neho prejavovali nadmerné znaky toho, že jeho iQ bolo  podstatne vyššie ako u rovesníkov. Vďaka tomuto faktoru sa však výrazne podpísal pod vývoj počítačového priemyslu, keď spolu so svojim najlepším kamarátom zostrojili prvý počítač Apple I, ktorým to celé začalo.

- Reklama -
Steve Jobs - svetapple.sk
Steve Jobs – svetapple.sk

Dnes je spoločnosť Apple najhodnotnejšou spoločnosťou na svete (755 000 000 000 amerických dolárov) s tým, že hodnota stále prudko rastie, vzhľadom na to, že len prednedávnom pokorila rekordnú hranicu 700 000 000 000 amerických dolárov, cez ktorú v histórii neprešla ani jedna jediná spoločnosť. Inač povedané? Apple je jednoducho najhodnotnejšia značka na svete a to predáva len počítače, tablety no a samozrejme smartfóny!

Od smrti Steva Jobsa ubehli už takmer tri roky a to, ako sa Apple zmenilo je naozaj vidieť. Tak napríklad, zisky spoločnosti sú výrazne vyššie, no zároveň sa zdá, že Apple o niečo menej dbá na kompatibilitu svojich zariadení ako tomu bolo kedykoľvek predtým. Tim Cook sám prehlásil, že Apple bude otvorenejšie a tak sa aj stalo! Ďalšia zaujímavá správa je tiež to, že Apple vraj vyvíja svoj vlastný automobil Titan, ktorý bude priekopníkom medzi elektromobilmi!

Steve Jobs - svetapple.sk
Steve Jobs – svetapple.sk

Kto vie, ako by to vyzeralo, keby Steve ešte stále žil. Možno by sme dnes vôbec o Titane nevedeli a že by sa projekt podarilo utajiť až do jeho predstavenia. Každopádne, posúdiť môžme jedno, že aj keď mnohí tvrdia opak, Apple jednoducho nejde zlou cestou a čoskoro sa môžme tešiť na ďalšie fantastické výrobky. Uvidíme teda, ako to bude vyzerať za pár rokov, no dnes môžme Stevovi aspoň symbolicky zaželať všetko najlepšie a dúfať, že tam zhora bude na Apple stále dohliadať, aby to nedopadlo tak, ako v 80. rokoch, keď bol zo spoločnosti vyhodený!

Steve Jobs a jeho prvý iPad - svetapple.sk
Steve Jobs a jeho prvý iPad – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.