Množstvo z vás, ktorí ste nečítali biografiu Steva Jobsa, možno ani neviete, že tento technologický nadšenec bol v skutočnosti adoptovaný. Steve však neskôr pátral po svojej biologickej matke, ktorú časom našiel. Zaujímavé je však to, že s otcom sa stretnúť nikdy nechcel. Aj napriek tomu sa však stretli, no za iných okolností, ako by ste pravdepodobne očakávali!

Biologický rodičia

Potom ako Steva Jobsa vyhodili z vlastnej spoločnosti v roku 1986 začal pátrať po svojich biologických rodičoch. Dostal sa k nim prakticky náhodou cez lekára, ktorý bol pri jeho pôrode, no vyhľadal len jednu časť svojej rodiny. Vyhľadal svoju matku a sestru, s ktorými sa časom stretol, zoznámil a navždy zostali v jeho srdci. Každopádne, otca nikdy nevyhľadával a to preto, lebo jeho biologickú mamu a sestru opustil ešte v časoch, keď bola jeho sestra veľmi malá. Paradoxom je, že aj Steve sa chcel vzdať svojej dcéry ale časom si to rozmyslel a našiel si k nej cestu. Ako teda čas plynul, Jobsova sestra Mona sa rozhodla, že vypátra svojho biologického otca.

Našla ho

Najala si teda súkromného detektíva, ktorý začal pátrať a vďaka evidencii motorových vozidiel po nejakom čase skutočne otca našiel. Mona si s ním dohodla stretnutie v malej reštaurácii v Sacramente. Aj keď o stretnutí Stevovi povedala, ten sa so svojim otcom stretnúť nikdy nechcel. „Nesprával sa ku mne dobre, najviac mi však prekáža, že sa nesprával dobre k Mone. Opustil ju„. Ešte pred tým, než sa Mona vydala do Sacramenta za svojim biologickým otcom ju Steve požiadal, aby ho pred ním nespomínala.

Stretnutie

Bolo to veľmi silné“ hovorí Mona. Našla svojho otca, ktroý pracoval v malej reštaurácií ako čašník, pričom sa zdalo, že ju veľmi rád vidí, no k celej tejto veci sa staval akosi pasívne. Po niekoľkohodinovom rozhovore z oblasti gastronómie a o tom, že sa oženil s druhou ženou, s ktorou však nemal žiadne deti, spomenul biologický otec fakt, že pred tým, ako sa narodila, mal s jej matkou ešte jedno dieťa. Mona samozrejme okamžite vedela, že ide o Steva, ale vzhľadom na jeho žiadosť, aby mlčala sa rozhodla, že ho v rozhovore nespomenie a namiesto toho, aby otcovi povedala o koho ide, opýtala sa ho na niečo celkom iné.

Čo sa s ním stalo?„, otec jej na túto otázku odpovedal „Už nikdy to dieťa neuvidíme. To dieťa je preč.“ Mona Simpson sa našťastie nepreriekla, no počas stretnutia mala namále ešte v jednej omnoho kurióznejšej situácii.

Prečítajte si tiež  Tak toto naozaj nevyšlo! Pozri sa na trailer filmu Steve Jobs

„Je to veľmi milý chlapík a dáva vysoké prepitné“ 

Počas rozhovoru, hovoril otec Mone to, v akých podnikoch počas svojho života pracoval a medzi rečou spomenul aj stredomorskú reštauráciu, ktorá sa nachádzala na sever od San Jose. „Bolo to skvelé miesto.“ Povedal otec. „Chodievali tam všetci tí úspešní ľudia z technologickej brandže. Dokonca aj Steve Jobs!“ Mona vyzerala naozaj ohromene a nevedela ako má reagovať. Otec navyše pokračoval v rozprávaní o Jobsovi. „Och, áno, on tam chodieval, je to veľmi milý chlapík a dáva vysoké prepitné!“ Po tom, ako otec dopovedal túto vetu, Mona takmer preriekla, no dokázala sa udržať na uzde aby okamžite nevykríkla „Steve Jobs je tvoj syn!“

Jobs si spomenul

Po tom, ako sa celé stretnutie skončilo, Mona okamžite volala svojmu bratovi, aby mu vysypala celý príbeh, ktorý sa práve odohral. Všetko sa však cez telefón povedať nedalo a tak si s Jobsom dohodla stretnutie v istej kaviarni neskoro večer. Keď mu povedala o tom, čo o ňom povedal ich biologický otec, Jobs bol udivený. Najviac ho však prekvapilo to, že si na reštauráciu pri San Jose dobre spomína, a dokonca si spomína aj na to, že sa stretol so svojim biologickým otcom. „Bolo to neuveriteľné„, opisoval príhodu. „V tej reštaurácií som párkrát bol a spomínam si aj na stretnutie s majiteľom, ktorý bol zo Sýrie. Potriasli sme si rukami„. Aj napriek tomu sa však Jobs so svojim biologickým otcom nikdy stretnúť nechcel. Mone povedal, aby ho pred otcom nespomínala.

Ako išiel čas

Aj keď Mona vedela, kto je druhé dieťa jej otca, nikdy o ňom svojmu otcovi nepovedala. Toto tajomstvo sa darilo udržiavať prakticky až kým ich otec neskôr nenašiel informácie o svojom vzťahu k Jobsovi na internete (istý bloger objavil súvislosť medzi Jobsom, Monou a ich otcom Jandalim). Potom, ako tento fakt zistil, kontaktoval Monu aby sa s ňou spolu so svojou štvrtou manželkou stretol. Potom, ako sa spolu zišli sa Mony opýtal „O čo ide s tým Stevom Jobsom?“ Mona už nemala na výber a tak ich otcovi potvrdila, že Steve je jeho syn, no nemyslí si, že Jobs chce aby sa s ním niekedy stretol. Jandali to nakoniec akceptoval a na Jobsa sa už nikdy nespýtal a rozhodol sa, že ho ani nebude kontaktovať.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 Pro upravili na iPhone 2G (2007) - cena je vysoká

Každopádne ide o veľmi zaujímavý príbeh, ktorý sa udial človeku, ktorý stojí za mnohými revolúciami v technologickom priemysle. Kto vie, ako by to dopadlo, keby Steve nebol adoptovaný a vyrastal by úplne inde. Je viac než možné, že by žiadne Apple nikdy neexistovalo!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.