O tom, že Steve Jobs bol jedným z najväčších vizionárov vôbec, hádam nikto nepochybuje. Ako jeden z mála totiž vedel, že ľuďom treba ukázať niečo, čo vôbec nepotrebovali, ale po čase bez toho nemôžu žiť a dokázal to aplikovať v naozaj rozsiahlom meradle. Dnes je spoločnosť Apple vďaka tejto teórii najhodnotnejšou na svete a stala sa absolútnym lídrom trhu. Steve Jobs však už 30 rokov dozadu prezradil, že počítače budú bránou k internetu! 

Vízia

Steve Jobs mal samozrejme množstvo vízií, ktoré sa mu aj časom podarilo naplniť. Jednou z nich bol aj počítač Macintosh, predstavený v roku 1984, ktorý prakticky zmenil pohľad na osobné počítače a ľudia ho milovali. O rok neskôr teda v roku 1985 si na rozhovor zavolala Jobsa redakcia časopisu Playboy, ktorá mu položila niekoľko otázok. Počas tohto rozhovoru samotný Steve Jobs povedal, že ľudia budú používať počítače presne na to, na čo sa v dnešnej dobe používajú. Samozrejme jeho predpoveď nebola tak úplne presná, predsa len vývoj niečoho podobného sa na 30 rokov dopredu predpovedať nedá a navyše pokiaľ hovoríme o internete, tak ten bol v tých časoch prakticky v plienkach a využívali ho len technologickí nadšenci. Steve však tvrdil, že počítače budú musieť byť časom súčasťou každej domácnosti, podobne ako spálňa, záchod či kuchyňa, keďže ich budú ľudia používať na prácu či vzdelávanie svojich detí. Okrem iného však povedal, že počítače budú slúžiť na prepojenie s inými počítačmi naprieč celým svetom, alebo lepšie povedané to, ako dnes funguje samotný internet, bez ktorého by sa nezaobišiel ani jeden z nás. Steve bol teda v tejto vízii pomerne úspešný keďže sa prepojenie rozšírilo aj na smartfóny, tablety, inteligentné hodinky či dokonca automobily! Pekná vízia no nie? 🙂 

- Reklama -
Steve Jobs a jeho prvý iPad - svetapple.sk
Steve Jobs a jeho prvý iPad – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.