Steve Jobs bol síce skvelý človek ale príšerný šéf. Hoci vytvoril tie najlepšie produkty sveta, cesta k nim bola naozaj tvrdá a nejeden Stevov zamestnanec musel zo seba vydolovať aj niečo, čo dovtedy nepoznal na to, aby uspokojil jeho potreby. Steve jednoducho pracoval úplne naplno a presne to očakával aj od svojich zamestnancov.

Práca so Stevom Jobsom

Pre niekoho by mohla byť práca so Stevom Jobsom splnený sen a pre niekoho nočná mora. Napríklad dizajnér Jony Ive sa stal Jobsovým najlepším priateľom a častokrát sa dočkal potrebného pochopenia, keďže títo dvaja mali veľmi podobné chúťky na dizajn. Avšak v prípade iných zamestnancov to už nebolo tak ružové. Steve dennodenne bezdôvodne kričal za niečo, čo deň či dva predtým zmietol zo stola ako najväčšiu blbosť.

Dokázal jednoducho prekrútiť celú realitu tak, že aj nápad, ktorý by ho nikdy nenapadol a už dávnejšie ho okomentoval ako “to je na h*vno” považoval za svoj. Zamestnanci Apple však vedeli ako na Jobsa. Vedeli kedy realitu skresluje a kedy nie a zvykli si na to, ako reagovať. Teda aspoň niektorí. Mnohí pod tlakom nevydržali a podali výpoveď avšak tí, ktorí ostali, získali rešpekt a hlavne prácu v Apple komentujú asi takýmto spôsobom.

“Do Apple by som sa už nikdy nevrátil avšak bola to jedna z mojich najlepších životných skúsenosti”

Mnohí bývalí zamestnanci spoločnosti si totiž po odchode založili svoje vlastné firmy a začali vyrábať skvelé produkty. To všetko vďaka tomu, že v Apple zistili, kde až siahajú ich možnosti a čo všetko dokážu keď chcú. Steve jednoducho naštval človeka, avšak vo veľa prípadoch sa práve tento človek naštval ešte viac a ukázal mu, že to dokáže spraviť lepšie.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.