Steve Jobs bol síce skvelý človek ale príšerný šéf. Hoci vytvoril tie najlepšie produkty sveta, cesta k nim bola naozaj tvrdá a nejeden Stevov zamestnanec musel zo seba vydolovať aj niečo, čo dovtedy nepoznal na to, aby uspokojil jeho potreby. Steve jednoducho pracoval úplne naplno a presne to očakával aj od svojich zamestnancov.

Práca so Stevom Jobsom

Pre niekoho by mohla byť práca so Stevom Jobsom splnený sen a pre niekoho nočná mora. Napríklad dizajnér Jony Ive sa stal Jobsovým najlepším priateľom a častokrát sa dočkal potrebného pochopenia, keďže títo dvaja mali veľmi podobné chúťky na dizajn. Avšak v prípade iných zamestnancov to už nebolo tak ružové. Steve dennodenne bezdôvodne kričal za niečo, čo deň či dva predtým zmietol zo stola ako najväčšiu blbosť.

- Reklama -

Dokázal jednoducho prekrútiť celú realitu tak, že aj nápad, ktorý by ho nikdy nenapadol a už dávnejšie ho okomentoval ako „to je na h*vno“ považoval za svoj. Zamestnanci Apple však vedeli ako na Jobsa. Vedeli kedy realitu skresluje a kedy nie a zvykli si na to, ako reagovať. Teda aspoň niektorí. Mnohí pod tlakom nevydržali a podali výpoveď avšak tí, ktorí ostali, získali rešpekt a hlavne prácu v Apple komentujú asi takýmto spôsobom.

„Do Apple by som sa už nikdy nevrátil avšak bola to jedna z mojich najlepších životných skúsenosti“

Mnohí bývalí zamestnanci spoločnosti si totiž po odchode založili svoje vlastné firmy a začali vyrábať skvelé produkty. To všetko vďaka tomu, že v Apple zistili, kde až siahajú ich možnosti a čo všetko dokážu keď chcú. Steve jednoducho naštval človeka, avšak vo veľa prípadoch sa práve tento človek naštval ešte viac a ukázal mu, že to dokáže spraviť lepšie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.