Steve Wozniak je jeden z dvojice, ktorá pred takmer 40 rokmi spoločne založila najhodnotnejšiu spoločnosť sveta, Apple. Steve Wozniak je však omnoho menej známy, pretože sa časom sám stiahol do úzadia a všetku pozornosť média sústredili na Steva Jobsa a práve preto si ľudia často myslia, že práve on je jediným zakladateľom Apple (Woz v Apple stále pracuje ako konzultant, avšak kedysi tu mal omnoho vyššiu pozíciu). Universal už má dokončený svoj nový film o Stevovi Jobsovi, v ktorom sa bude pri mnohých záberoch objavovať aj Woz. Práve on nedávno komentoval celý film!

Prvý Jobs sa mu nepáčil, no na toho druhého už má iný názor

Prvý film, ktorý popisoval život veľkého inovátora a zároveň vizionára Steva Jobsa, ktorého si v hlavnej úlohe zahral Ashton Kutcher komentoval Wozniak veľmi negatívne a to najmä preto, že ho autori filmu postavili do akejsi postavy Jobsovho „poskoka“, ktorý by nikdy nemal na to, aby založil spoločnosť akou je Apple. Či je to pravda, v redakcii nevieme, pretože tento pocit sme nemali a film sa nám naozaj páčil, avšak Woz má na to možno iný názor a práve preto schytal spomínaný film veľkú kritiku od jeho osoby.

- Reklama -
Prvý film o Jobsovi sa Wozniakovi nepáčil - svetapple.sk
Prvý film o Jobsovi sa Wozniakovi nepáčil – svetapple.sk

Avšak, ako sa hovorí, všetko zlé sa raz na dobré obráti a práve sa dokončuje druhý film o Stevovi Jobsovi, v ktorom si Woz taktiež zahrá, avšak teraz dozrel aj osobne na to, aby bolo všetko čo najpresnejšie a najvierohodnejšie. Steve na tvorbe tohto filmu pracoval viacmenej ako taký poradca a tak mohol mať Aaron Sorkin omnoho lepšiu predstavu o tom, čo vlastne natáča (pôvodný scenár vznikol na základe biografie od Waltera Isaacsona). Celé dielo je už podľa všetkého hotové, zrejme sa na ňom možno ešte dolaďujú posledné detaily a tak mohol o filme viac povedať aj samotný Wozniak.

Sčasti pravda, sčasti zábava a sčasti vymyslené pasáže

K filmu Steve Jobs vyšiel prednedávnom druhý trailer, ktorý nám odkrýva ďalšie zábery z tohto filmu. Steve Wozniak sa už stihol vyjadriť aj k tomuto traileru, vlastne k celému filmu a všetko komentoval spôsobom, že v ňom nájdeme dostatok oboch svetov. Vo filme bude jednoducho veľa zábavy, faktov, ktoré sa v Apple skutočne udiali, ale samozrejme aj nejaká tá fikcia, aby bol film napínavý a hlavne aby nebol príliš monotónny. Nepôjde totiž o čistu kópiu biografie od Waltera Isaacsona, ale vo veľkom pôjde aj o osobné slová Steva Wozniaka, ktorý pri Apple a Jobsovi stál prakticky od samotného začiatku a tak len on vie veľmi vierohodne opísať všetko tak, ako to v skutočnosti bolo.

Wozniak je s novým filmom spokojný - svetapple.sk
Wozniak je s novým filmom spokojný – svetapple.sk

Dôkaz o tom, že film bude v sebe skrývať aj štipku výmyslov je napríklad záber z filmu, kedy Woz Jobsovi vyčíta to, že nie je inžinier, dizajnér ani používateľské rozhranie nevymyslel on ale ukradol ho, tak prečo mu všetci hovoria, že je génius?. Woz potom osobne priznal, že nič podobné nikdy nepovedal a ak aj áno, určite nepoužil tieto slová, pretože by sa o používateľskom rozhraní nikdy nevyjadril ako o ukradnutom. Avšak, ako sa ukazuje, film aj vďaka týmto záberom dostane svoje čaro a podľa slov je s ním spokojný aj samotný Woz. Uvidíme teda, či bude aj druhý  film o Jobsivi  skutočne stáť za to.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.