Steve Wozniak, známe meno, ktoré stojí za založením najziskovejšej spoločnosti sveta sa v rozhovore na Reddit vyjadril k Apple Watch a k Apple. Jeho pocity zo súčasného počínania spoločnosti nie sú tak pozitívne, ako by sa dalo očakávať.

Apple už nie je tým, čím bol

Steve Wozniak, prezývaný aj Woz sa na portáli Reddit vrámci rubriky Ask Me Anything (Opýtaj sa ma čokoľvek) vyjadril k produktu Apple, s ktorým Woz nie je až tak úplne stotožnený.

Ide o Apple Watch, ku ktorým sa vyjadril nasledovne: “Mám trochu obavy – mám na mysli to, že svoje Apple Watch milujem, ale dáva nás to na trh s klenotníctvom, kde si ideš kúpiť hodinky v rozmedzí 500 až 1100 dolárov založené na tom, ako dôležito si ako osoba pripadáš. Jediný rozdiel je značka všetkých týchto hodiniek. Dvadsať hodiniek od 500 do 1100 dolárov. Značka je jediný rozdiel? Dobre, toto už nie je spoločnosť, ktorou bol Apple na začiatku, alebo spoločnosť ktorá skutočne dosť zmenila svet. Musíš nasledovať chodníčky tam, kde sú trhy.” Pomimo rozhovoru spomenul, že Tima Cooka, súčasného riaditeľa Apple schvaľuje.

steve wozniak

Apple Watch boli predstavené v septembri 2014 a za tento čas zožali obrovský úspech nielen v oblasti predaja ale aj vedúcej pozície na trhu s inteligentnými hodinkami. Tento rok sa očakáva ďalšia generácia Apple Watch, ktorá by mohla priniesť nové funkcie v systéme Watch OS alebo nové senzory na sledovanie každodennej aktivity jej používateľov. Podotýkame, že Apple Watch ani po viac ako roku nemajú oficiálnu slovenskú distribúciu, na rozdiel od Českej republiky.

http://blogs-images.forbes.com/anthonykosner/files/2014/10/apple-watch-selling-points.jpg

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here