Pokiaľ sa bližšie zaujímate o Jablkovú spoločnosť, určite viete, že Steve Jobs nebol sám, kto Apple založil. Keby totiž nebolo Steva Wozniaka, nebolo by ani prvého počítača a teda ani žiadneho Apple. Inými slovami, Steve Jobs bol podnikateľ a Wozniak inžinier. Aj keď Wozniak odišiel zo spoločnosti už pár rokov potom ako vznikla, stále pracuje ako firemný poradca a tvrdí, že Apple Watch sú umením!

„Apple Watch sú kúskom umenia“

Steve Wozniak pracuje v Apple ako firemný poradca a pomerne často počúvame z jeho úst veľkú kritiku nad najnovšími produktmi Apple aká padla napríklad aj na iPad Air. Taktiež povedal, že Apple malo predstaviť väčšie iPhony už dávno ale túto tému teraz odložme bokom. Po tom, čo si totiž Wozniak vyskúšal nové hodinky Apple Watch, na ktorých firma pracuje povedal: „Apple Watch sú kúskom umenia a budú na ne stáť fronty ľudí“. Zdá sa teda, že Wozniak je s novými hodinkami naozaj spokojný!

Neskrýval nadšenie

Po tom, ako mal Wozniak nové hodinky na ruke vraj neskrýval nadšenie a žasol nad ich úžasným displejom či spracovaním. My len dodáme, že v niektorých kombináciách vyzerajú Apple Watch naozaj špičkovo a exkluzívne a to nepotrebujete mať ani tú najdrahšiu verziu vyrobenú z 18-karátového zlata!  Wozniak tiež povedal, že hodinky budú vlastniť milióny ľudí a vzhľadom na súčasné predaje (predaj inteligentných hodiniek za rok 2014 sa odhaduje 4,6 milióna kusov s  tým, že Android Wear tvoril asi 720-740 tisíc kusov) budú jednoducho špička na trhu.

Ešte jedna zaujímavosť

Ako všetci dobre vieme, Steve Wozniak doslova miluje technológiu a jej riešenia a nikdy netlačil na dizajn produktu tak, ako Steve Jobs. Práve preto vlastní špeciálne hodinky (nie inteligentné), v ktorých nájdeme zvláštne vákuové tuby. Spôsob akým hodinky fungujú je teda naozaj zaujímavý, no ich prevedenie vyzerá už trošku horšie. Veď reakcia Johnyho Iva, šéfdizajnéra spoločnosti Apple bola: „Čo to je?“

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 kúpite v zľave. Teraz sa oplatia viac, ako kedykoľvek predtým
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.