Retina displej, o ktorom sa svojho času Steve Jobs vyjadril, že je okno do sveta, môže byť niekedy až príliš jasný. Najmä večer alebo v noci nám k tomu, aby „neťahal“ oči slúži Night Shift a ovládač jasu v centre ovládania. Ako však jas znížiť ešte viac? 

Ako stmaviť jas displeja iPhonu na úplné minimum?

Používanie automatického jasu dokáže ušetriť čo-to z batérie a taktiež nám šetrí aj oči. Pre 64-bitové iPhony Apple pripravilo funkciu Night Shift, ktorá posunie jasné modré svetlo do teplejších odtieňov.

Dopomôcť k zníženiu jasu môže aj ovládač jasu, ktorý nájdeš potiahnutím zdola v centre ovládania. Avšak, niekedy ani toto zníženie nepostačuje a mnohí ani netušia, že jas sa dá znížiť ešte viac. Funkcia, ktorú v nastaveniach iOS nájdeš ako Obmedziť biely bod zníži jas displeja a farby sa budú zdať o trošku tmavšie. V tomto nie je žiaden problém, keďže časom si oko privykne na nízku úroveň svetla a aj na teplejšie farby displeja. Pre zapnutie tejto funkcie je potrebné vykonať dva kroky:

Krok 1: Nastavenia > Všeobecné > Prístupnosť > Prispôsobenie displeja > Obmedziť biely bod (zap + 100% + vyp).

Krok 2: Nastavenia > Všeobecné > Prístupnosť > Skratka prístupnosti > Obmedziť biely bod.

Ak sa ti podarí tieto dva kroky zapnúť, obmedzenie bieleho bodu aktivuješ alebo deaktivuješ trojitým stlačením tlačidla Domov. Ak si doteraz tento trojklik používal na niečo iné (napr. zväčšovanie, VoiceOver, AssistiveTouch a pod), táto funkcia ju nahradí.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo nové iPhony 8!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -