Informácie o iPhone 8 tu máme na dennej báze a dnes sa opäť vyjadril aj svetovo uznávaný analytik Ming-Chi-Kuo, ktorý pre KGI už roky ponúka obrovské množstvo predpovedí toho, ako budú vyzerať budúce zariadenia. O nových funkciách vie omnoho skôr, ako vôbec prídu na trh. Dnes nám oznámil, že iPhone 8 príde s dvoma displejmi a my mu veríme. To, čo tvrdí totižto nie je len taká predstava. Dáva to hlavu aj pätu!

Dva displeje

Možno sa pýtaš, ako chce Apple predstaviť v jednom telefóne dva displeje. Takéto riešenie znie veľmi komplikovane a hlavne cenovo náročne. Koniec koncov, na čo by tu vlastne druhý displej bol? My to vieme. Kuo tvrdí, že Apple prinesie obrovský panel s 5,8″ uhlopriečkou. Samozrejme tvrdí, že táto uhlopriečka bude fungovať na OLED technológií, čo sa potvrdzuje prakticky každý jeden deň.

- Reklama -

Displej by mal byť ale bez rámčekov. Telo iPhonu sa tým zmenší na telo súčasného 4,7″ modelu. Zaujímavé na tom celom je ale to, že primárny displej, teda ten na ktorom budeme všetko sledovať nebude mať 5,8″ ale „len“ 5,15″ s fantastickým rozlíšením 2436×1125.

To znie fajn, ale prečo? Druhý displej by sa mal nachádzať priamo pod tým prvým a mal by poslúžiť ako akýsi prepínač medzi virtuálnymi tlačítkami. My osobne predpokladáme, že bude pripomínať to, čo Apple volá Touch Bar a ponúka to v moderných MacBookoch Pro z minulého roka, ale celé to môže byť aj úplne ináč.

Okrem iného by mali byť oba displeje pod jedným krycím sklom. Nebude tu teda žiaden ciditeľný prechod. Kuo tiež potvrdil informáciu, že telefón ponúkne v menšom tele viac baterky. Konkrétne by malo ísť o kapacitu 2700 mAh, čo znie veľmi dobre. Výdrž bude teda podobná ako pri súčasnom iPhone 7 Plus.

Tohtoročný iPhone bude teda dokonalým produktom a pravdepodobne aj predajným trhákom. Nebude ale sám. Ako aj Kuo poznamenal, dočkať by sme sa mali aj modelov 7S a 7S Plus. Horšie však je, že nešpecifikoval, čo novinky prinesú. Môžeme sa teda len spoliehať na staršie informácie, ktoré hovorili o výkonnejších procesoroch či rýchlejšom nabíjaní. Nejdeme tu ale špekulovať. Počkajme si radšej na september tohto roka, kedy by sa mala konať konferencia so zariadeniami.

iPhone 8 - svetapple

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.