Apple predstavil svoj stylus ešte mesiac dozadu na poslednej Keynote, kedy toto zariadenie ukázal vo svetle, v ktorom by ho možno uvítal aj najväčší odporca stylusov na svete, Steve Jobs (paradoxne zakladateľ Apple). O tomto styluse sa už môžeš dočítať aj v našom rodnom jazyku. Apple totiž svoje stránky opäť aktualizovalo a súčasťou tejto aktualizácie je aj našá rodná slovenčina prítomná v sekcií Apple Pencil.

Apple Pencil po Slovnesky

Spoločnosť Apple predstavila zaujímavý stylus, ktorý by sa po pravde možno páčil aj zakladateľovi samotnej spoločnosti, Stevovi Jobsovi, ktorý bol známy aj tým, že zo srdca najviac nenávidel stylusy. Bol posadnutý tým, že naše prsty sú najdokonalejším nástrojom, ktorým môžeme všetko ovládať, ale to nie je úplne pravda. Nástroj síce sú dobrý, ale kresliť s nimi nie je žiadna sranda. Netreba však zúfať, presne kvôli tomuto problému prichádza ceruzka Apple Pencil, ktorá mnohým grafikom umožní používať iPad na takéto účely. Doteraz totiž iPad nebol vôbec dobrým zariadením na grafiku, no akonáhle sa zrodil iPad Pro, všetko sa zmenilo!

- Reklama -

Snímka obrazovky 2015-10-12 o 7.00.26

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.