Spoločnosť Apple nám okrem nového MacBooku Air s čipom M3 prinesie ešte jednu novinku. Už o niekoľko týždňov by sme sa mali dočkať novej generácie ceruzky Apple Pencil. Poukazujú na to zdroje z dodávateľského reťazca.

Podľa portálu Weibo, ktorý opisuje plány spoločnosti Apple, by sme už čoskoro mali vidieť novú aktualizovanú verziu populárneho stylusu Apple Pencil, ktorý je dostupný pre iPad už od roku 2015. K týmto odhadom sa pripojil aj renomovaný analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý tvrdí, že pôjde o akési „osvieženie“ modelu poslednej generácie.

Nová Apple Pencil príde už o pár týždňov

Apple Pencil
Zdroj: Apple

Zatiaľ nie je presne známe, čo nová generácia ceruzky prinesie. Často spomínanou novinkou sú však vymeniteľné hroty, ktoré budú k Apple Pencil pripojené magnetmi. K vychytávkam sa okrem iného môže pridať aj nová podpora haptickej odozvy, vďaka ktorej bude možné prepínanie hrúbky štetcov alebo možnosti vzorkovania farieb oveľa jednoduchším spôsobom, ako dnes.

Po dizajnovej stránke by sa toho nemalo zmeniť veľa, no v prípade produktu ako Apple Pencil to ani nemôžeme očakávať. Ceruzka dostane lesklý povrch a pravdepodobne kratšiu konštrukciu, vďaka čomu by sa mala lepšie držať v ruke.

Podľa interných súborov iOS a iPadOS sa Apple Pencil už čoskoro objaví aj s podporou Find My – Nájsť. To by malo používateľom uľahčiť nájdenie stratenej, alebo odcudzenej Apple Pencil, rovnako ako je to možné pri slúchadlách AirPods a lokátore AirTag.

V súvislosti s touto správou musíme podotknúť, že Apple už čoskoro uvedie novú generáciu prémiových iPadov Pro s OLED displejmi. Bolo by teda logické, keby spoločnosť Apple predstavila spolu s nimi aj novú Apple Pencil. V prípade ďalšieho príslušenstva sa môžeme tešiť aj na aktualizovanú klávesnicu Magic Keyboard.

Prečítajte si tiež  Apple Pencil 3 dostane zaujímavú vychytávku. Dorazí už v aktualizácii iPadOS 17.4

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -