Hodinky Apple Watch už nie sú vo svete takou novinkou ako v roku 2014, kedy ich Apple po prvý krát predstavilo. Majú za sebou nejakú cestu a ich predaj sa už stihol podpísať aj na predajoch klasických švajčiarskych hodiniek, ktoré mierne klesli. Presne preto sa švajčiari učia od najlepších a inšpirovali sa práve hodinkami od Apple pre produkt, ktorý vyzerá ozaj zaujímavo!

Swiss Alp Watch a.k.a. obyčajné Apple Watch

Inteligentné hodinky dokážu merať rôzne veci ako napríklad srdečný tep. Okrem toho ale prinášajú rozšírené funkcie z nášho smartfónu ako napríklad odpisovanie na správy (diktovanie textu cez Siri), či rovno telefonovanie. Na Apple Watch sa ale dajú čítať aj napríklad e-maily a pozerať fotky, videá či púšťať bezdrôtovú hudbu. To je pre bežné hodinky reč neznáma a presne takéto sú „Apple Watch“ od spoločnosti H. Moser & Cie, ktoré síce vyzerajú ako produkt od Apple ale nemajú okrem ukazovania času ani jednu jeho funkciu. V skutočnosti totiž ide o úplne bežné hodinky, za ktoré si ale uživateľ zaplatí mastnú sumičku.

Swiss Alp Watch - svetapple.sk
Swiss Alp Watch – svetapple.sk

Je to predovšetkým preto, lebo nie sú vyrobené z obyčajného kovu ale rovno 18-karátového bieleho zlata, ktoré dopĺňa náramok vyhotovený z klokanej kože. To už vyzerá naozaj luxusne. Z prednej strany nájdeme klasický ciferník chránený tým najlepším, zafírovým sklíčkom. Zo zadu potom nájdeme celý mechanizmus , ktorý sa stará o presnosť. Namiesto senzorov sa teda budeš môcť pozerať na to, ako sa pohybujú krúžky, vďaka ktorým vieš, koľko je hodín. Aj tie sú prekryté zafírovým sklíčkom. Vyzerá to teda naozaj zaujímavo a popravde, výrobca sa netají, že skopírovali Apple Watch.

Podľa nich je to totiž len cieľ ukázať, že aj klasické hodinky majú ešte stále zmysel. Tieto sú extra drahé aj napríklad preto, že sú kompletne vyrobené z bieleho zlata  vzhľadom na to, že nejde o spotrebnú elektroniku, pomerne dlho si budú držať cenu. Tá je 24,999$, a to už zvážiš či radšej nekúpiť jazdené BMW v plnej výbave!

 

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 9 a Ultra 2 trpia zvláštnym problémom displeja: Apple už pracuje na oprave
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.