Aj keď je spoločnosť Apple preslávená, ako firma, ktorá vyrába kvalitný hardvér, občas sa problémy vyskytnú aj na jej zariadeniach. Pekným príkladom je najnovšia správa, ktorú priniesol portál Macrumors. Apple podľa nej aktuálne rieši obavy, ktoré sa týkajú citlivosti na dotyk v jeho najnovších inteligentných hodinkách Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2.

Autorizovaným servisným strediskám bol priamo z vedenia zaslaný tajný interný dokument, ktorý poukazuje na snahu technologického giganta pochopiť a vyriešiť to, čo sám označuje, ako neúmyselné dotyky, alebo aj „dotyky duchov„. Ako upozorňuje zahraničné médium, viacerí používatelia sa už stihli sťažovať, že ich hodinky Apple Watch Series 9 alebo Apple Watch Ultra 2 niekedy reagujú na neexistujúce vstupy, čo spôsobuje nepredvídateľné správanie displeja.

Výsledkom toho je napríklad zvláštne blikanie obrazovky, náhodné spustenie telefónnych hovorov, alebo opakované zadávanie nesprávnych prístupových kódov, kvôli ktorým sa môžu hodinky zablokovať na dlhší čas v rámci špeciálnej ochrany, ktorú do nich vývojári v minulosti vložili. Toto všetko sa môže diať bez akéhokoľvek fyzického dotyku zo strany používateľa.

Apple odporúča update 

Apple Watch kalórie
Zdroj: SvetApple

Spoločnosť Apple chybu evidentne eviduje dlhšiu dobu a snaží sa ju čo najefektívnejšie vyriešiť. Majiteľom dotknutých zariadení navrhla, aby sa uistili, že ich hodinky používajú najaktuálnejší softvér operačného systému watchOS 10 – len nedávno vyšla verzia watchOS 10.3.1. Firma týmto naznačila, že riešenie by mohla priniesť jedna z aktualizácii.

Ako to už, ale pri Apple býva, spoločnosť žiaľ nespresnila rozsah problému a ani neposkytla žiaden konkrétny časový plán, kedy môžu používatelia očakávať nápravu. Možnosť, že v tomto probléme zohrávajú úlohu hardvérové chyby, nebola objasnená, no na základe našich skúseností z minulosti je málo pravdepodobná.

Apple si vyberá svojich dodávateľov a tiež komponenty veľmi striktne a neodpúšťa žiadne pochybenia. Aj preto je jeho hardvér z dlhodobého hľadiska veľmi spoľahlivý.

Servisy majú zatiaľ čakať 

Kým sa spoločnosť Apple pokúša definovať hlavnú príčinu týchto problémov, svojich servisných technikov požiadala, aby zatiaľ s opravami počkali.

Namiesto toho by mali zákazníkom odporúčať, aby na svojich hodinkách Apple Watch vykonali tvrdý reštart. To možno uskutočniť súčasným stlačením a podržaním korunky Digital Crown a bočného tlačidla aspoň 10 sekúnd, kým sa nezobrazí logo Apple.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple porazilo Samung. Stalo sa najväčším výrobcom smartfónov na svete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -