Apple predstavilo počas minuloročnej WWDC okrem iOS 8 a OS X Yosemite ešte jednu vec, ktorá naozaj potešilo, programátorov. Išlo o vlastný programovací jazyk, na ktorom v spoločnosti pracovali ešte od roku 2010 a teda od čias, kedy vyšiel na tú dobu naozaj revolučný iPhone 4. Dnes zisťujeme, že tento programovací jazyk si medzi vývojármi získava veľkú popularitu!

Prvá štvrtina

Swift je naozaj veľmi obľúbeným programovacím jazykom a za svoj úspech vo veľmi krátkom časovom intervale môže ďakovať predovšetkým samotnému stvoriteľovi, spoločnosti Apple, ktorá okrem skvelého produktu vyrobila pre nový programátorský jazyk aj dobré meno a samozrejme reklamu. Swift sa nachádza v prvej štvrtine medzi najobľúbenejšími programovacími jazykmi súčasnosti a nezabúdajme na fakt, že je tu len niečo okolo 8 mesiacov! Nový programátorský jazyk je teda naozaj skvelý a jeho používatelia ho vraj milujú. RedMonk, ktorá informácie priniesla tvrdí, že za pol roka, bude Swift medzi TOP 20 programátorskými jazykmi! To znie, ako celkom vydarený štart, nemyslíte? 🙂

- Reklama -
Swift-svetapple.sk
Swift-svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.