Apple spolu s iOS 8 spravil jednú veľkú vec. Dovolil totiž pridávať do svojich iOS zariadení aj klávesnice tretích strán, čím si už dávnejšie obľúbená klávesnica pre Android – SwiftKey, zaručila obrovský úspech. Dôkazom toho je aj fakt, že za 24 hodín zaznamenali jej tvorcovia vyše 1 000 000 stiahnutí práve z obchodu AppStore. Pomohlo jej aj to, že je úplne zdarma. Ako by však vyzerala jej počítačová verzia?

Swiftkey na PC?

Táto klávesnica je vo svete obľúbená najmä vďaka funkcii, ktorá jej umožňuje písať pomocou ťahov prsta. Táto funkcia je pre dnešné kapacitné displeje obrovským prínosom, no zamysleli ste sa niekedy aj nad tým, ako by to vyzeralo, keby bola dostupná aj pre naše počítače? Koniec koncov, nepotrebovala by na to ani obzvlášť špeciálnu technológiu, len dotykovú klávesnicu, ktorú v dnešnej dobe nie je absolútne žiaden problém vyrobiť. Pokiaľ by sme však šli hlbšie, dala by sa okrem omnoho efektívnejšieho písania využiť aj v prípade ovládanie niektorých funkcií, ktoré poznáme buďto z OS X alebo Windowsu. Následujúce video je samozrejme len vtip, no určite by nebolo zlé, keby sa už čoskoro stalo realitou. Pri tom, akou rýchlosťou dnes napredujeme to môže byť už zajtra! 🙂 Čo na to hovoríte vy, uvítali by ste podobné riešenie? My rozhodne áno! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.