Dostupnosť bezdrôtových reproduktorov sa z roka na rok zlepšuje. Prakticky neustále prichádzajú na trh nové produkty, ktoré vedia ponúknuť za málo peňazí veľa muziky. No a presne týmto heslom sa riadil aj výrobca SWISSTEN, keď navrhoval reproduktor Sound-X. Toto zariadenie je na prvý pohľad jednoduché no v praxi veľmi šikovné. Jeho výkon je až 15 W a na jedno nabitie vydrží prehrávať skladby zhruba 3 hodiny. Iste, na veľké párty to zrovna nie je no na osobné použitie určite áno.

Aby sme vás lepšie uviedli do deja, zariadenie pracuje vo frekvenčnom rozsahu od 100 Hz do 18 kHz a zvuk z neho hodnotíme, ako veľmi dobrý. Iste, v tomto smere ide o čisto subjektívne pocity no SWISSTEN Sound-X sa z našej skúsenosti nezľakol prakticky žiadnej hudobného žánru. Rovnako tak skvele fungoval aj vtedy, keď sme si prostredníctvom neho prehrávali filmy alebo seriály. Vždy je to skrátka lepšie, ako si ich púšťať zo vstavaných reproduktorov v počítači, tablete alebo TV. A ak by sme vám mali dať jeden malý tip, kúpte si rovno dva reproduktory SWISSTEN Sound-X, pretože sa dajú pripojiť do stereo režimu. Keď si rozoberieme cenu, pochopíte, prečo to hovoríme.

Toto zariadenie je totiž extrémne lacné a na Slovensku zaň zaplatíte doslova len pár desiatok eur. Po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuky, v rámci ktorých štartuje SWISSTEN Sound-X už na 28 €. Čítate správne. Ak by ste si teda kúpili dva kusy, dokopy by ste zaplatili zhruba 60 € a to je ešte stále o cca 40 € menej, ako za jeden kus inteligentného reproduktora HomePod mini od Apple, ktorý paradoxne nie je z nášho pohľadu tak využiteľný, ako práve SWISSTEN Sound-X.

Dôvodom je to, že toto zariadenie nemusíte mať neustále napojené na kábli. Vďaka vstavanému 1 800 mAh akumulátoru dokáže pracovať aj bezdrôtovo a ako bolo spomenuté vyššie, na jedno nabitie zvládne približne 3 hodiny prevádzky. To bude väčšine z vás stačiť.

SWISSTEN Sound-X
Zdroj: SWISTEEN

Šikovný reproduktor navyše svojho budúceho majiteľa nezahanbí ani dizajnom. SWISSTEN použil, ako hlavný materiál sivú textíliu a vo vrchnej časti sa nachádza výrazný ovládací panel s jednoduchým putkom na prenášanie z miesta na miesto. Je to funkčné a elegantné riešenie, ktoré sa nám veľmi páči. A nemôžeme si pomôcť, trochu nám to tvarom aj materiálmi pripomína HomePod od Apple. To čo je však dôležité, pri používaní SWISSTEN Sound-X si ani chvíľu nebudete myslieť, že jeho cena začína na hranici 28 €. Skôr by ste odhadli dvojnásobnú hodnotu no za tú už môžete mať reproduktory dva.

Čo teda dodať na záver? Iste, na trhu sú aj lepšie a výkonnejšie bezdrôtové reproduktory, ktoré majú pokojne dvoj či trojnásobnú výdrž batérie v porovnaní so SWISSTEN Sound-X. Toto však platí aj o cene, ktorej sa v tomto prípade konkuruje iba ťažko. Je to skrátka skvelý hardvér, ktorý bude stáť za každé jedno euro, ktoré zaň zaplatíte. A to určite nepreháňame. Ak vás teda reproduktor SWISSTEN Sound-X zaujal, najlacnejšie ponuky na jeho nákup nájdete tu.

SWISSTEN Sound-X
Zdroj: SWISTEEN

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -