Sygic je jedna z najpopulárnejších navigačných aplikácií na svete a používa ju 200 miliónov používateľov po celom svete. O to zaujímavejšie je to, že táto navigacia vznikla práve na Slovensku a dnes hrdo ohlasuje celkom novú funkciu, ktorá posunie navigovanie zase na celkom inú úroveň. Je to funkcia AR – teda Augmented Reality, čo v preklade znamená rozšírená realita. A ako to funguje?

AR v Sygic

Svoj iPhone musíš upevniť na palubnú dosku tak, aby dokázal natáčať cestu pred tebou. Následne pomocou zadnej kamery zobrazí presne to, čo vidíš aj ty s tým, že pomocou Sygicu zobrazí presne vyznačenú trasu, po ktorej by si mal prejsť. Ak teda tvoj iPhone zaznamenáva nejakú cesty, stačí aby si si zapol rozšírenú realitu od Slovenskej firmy a tá ti následne presne ukáže, kadiaľ sa vybrať. Je to perfektný nápad, ktorý veľmi ceníme a páči sa nám. Virtuálna cesta je presne to, čo má Apple patentované aj pre svoje mapy. Sygic tak trošku predbehol Kalifornského giganta a podobnú službu predstavil po svojom.

- Reklama -

Vraj je takéto navigovanie aj omnoho bezpečnejšie ako používanie klasických aplikácií, ktoré zobrazia len mapku alebo 3D mapku. Hlavný dôvod je ten, že človek tak veľmi nerozmýšľa nad tým, ktorým výjazdom sa má vybrať a tak sa aj viac sústredí na cestu pred ním a okolo neho.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.