Tento článok sa dal napísať hneď dvoma spôsobmi. Jedným by sme ťa mohli len informovať o tom, že T-Mobile v USA prináša neuveriteľné akcie, ktoré si tunajší zákazník nemôže ani len predstaviť, no a druhým spôsobom ho píšeme teraz, pretože sme doslova rozhorčení z toho čo sa tu deje. Aj keď sa naša krajina doslova snaží ukázať, že Slovensko nie je také zaostalé ako vyzerá, v tomto prípade sa ukazuje presný opak.

Americký T-Mobile ukazuje svoju silu

Včera zavesil na internet CEO spoločnosti T-Mobile USA, John Legere nové informatívne video, ktoré sa týka spoločnosti, ktorú vedie. V tomto videu sme sa ako správni Apple fanúškovia mohli dozvedieť napríklad to, že pokiaľ žiješ v Amerike a máš tam zakúpený nejaký dátový balíček, spoločnosť T-Mobile ti nebude rátať minuté dáta, ktoré si použil na streamovanie hudby z Apple Music. Operátor pridal novú hudobnú službu do zoskupenia Music Freedom, kde už dnes nájdeme Spotify, Pandora, Rdio, Google Play Music, iHeartRadio, SoundCloud, SiriusXM a po novom aj Apple Music.

Music Freedom - svetapple.sk
Music Freedom – svetapple.sk

Je to naozaj obrovská výhoda, pretože nezáleží na tom, aký dátový balíček máš, poprípade na tom, koľko ti ešte ostáva dát. Hudbu môžeš počúvať prakticky kedykoľvek a kdekoľvek! To je však len jedna z výhod, ktoré včera John Legre predstavil. Tá druhá je totiž ešte lepšia a naša redakcia doslova závidí každému jednému, kto žije v USA a môže akciu využiť (a budeš závidieť aj ty!).

Pokiaľ si totiž zakúpiš iPhone 6 s tarifom Jump! a mesačne zaň budeš platiť minimálne 15$ (čo sú mimochodom peniaze, za ktoré sa u nás predávajú tie najmenšie paušály) máš úplne zadarmo nárok na výmenu svojho iPhonu 6 za novší model iPhone 6S akonáhle príde na trh! Tieto akcie vyzerajú pre bežného Slováka (a nepochybujeme, že aj Čecha) ako zo sna. Preto sa pýtame, prečo nie je nič podobné ani u nás na Slovensku. Nemusia nám naši operátori meniť starší iPhone za nový (aj keby to bolo super) avšak už na prvý pohľad je vidno, že sme kilometre pozadu. Uvidíme, kedy konečne zachytíme aj my svetové trendy v oblasti komunikácie. Nie je to totiž len Amerika, ktorá je v tomto smere neuveriteľne popredu.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

4 KOMENTÁRE

  1. Súhlasím s dole uvedeným , tvrdiť ničo takéto je hlúposť , čo sa týka SR máme tu veľkú výhodu pretože technológie ktoré sa majú nasadzovať napr. do Nemecka a podobne sú testované poväčšine u nás pretože sme ideálna vzorka mám na mysli hlavne fixné siete takže ak sa niekomu zdá, že sme tu 100 rokov za opicami tak si myslím, že sa mýli.

  2. takze “Slovaci su v neuveritelne zaostali” lebo americky T-Mobile nespoplatnuje pristup na Apple Music Store. Tomu hovorim logicka argumentacia a zovseobecnovanie 🙂

  3. toto je velmi slaby clanok napisany absolutne amatersky niekym kto nema paru o biznise. Od portalu startitup by som ocakaval vacsiu profesionalitu. Po prve, cele tvrdenie o inovativnosti americkych operatorov je postavene na dvoch marginalnych prikladoch aj to chybne odargumentovanych. Najlacnejsie pausaly sa na Slovensku nepredavaju za 15 ale 5 € . Po druhe ak uz ste chceli nieco skutocne analyzovat a hrat sa na odbornikov treba si pozriet ze arpu americkeho operatora je 60-70 dolarov, teda si 5xviac ako je arpu europskeho (nielen Slovenskeho) operatora. Jednoducho, sluzby US operatorov si nepomerne drahsie ako sluzby operatorov v Europe. Je tu totalne ine aj regulacne prostredie. V USA je podstatne menej regulacie. No a napokon si treba nastudovat nabuduce aj detaily toho T-Mobile USA lebo ta ich marketingova politika sa deje na ukor vynosov a su za to investormj velmi kritizovani. To, ze biznis nie je o znizovani cien je elementarna znalost ktoru by mal poznat kazdy startupista. T Mobile USA je neudrzatelna marketingova bublina. Ale chapem ze dobre sa do vlastneho pluje a kritizuje a susedova zahrada byva vzdy krajsia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here