Jablková spoločnosť bojuje s koronavírusom na všetkých frontoch. V Číne sa snaží rozbehnúť výrobu, obmedzuje akcie, ktoré sa konajú v Apple Store po celom svete a takisto zakazuje svojim zamestnancom cestovať, aby sa pandémia označená a „COVID-19“ nešírila ďalej. Ako sa však ukazuje, ani najprísnejšie opatrenia niekedy nestačia.

Zamestnanec spoločnosti Apple bol pozitívny na koronavírus (COVID-19).

Apple dnes oficiálne potvrdilo, že jeden zo zamestnancov ochorel na koronavírus. Nejedná sa o človeka, ktorý pracoval v Cupertine. V tomto prípade ide o osobu z Írska, konkrétne kampusu, ktorý sa nachádza v Corku.

Jablková spoločnosť dodala k prípadu ešte toľko, že tento zamestnanec ostáva v izolácii. Nič viac ale neprezradila. Ako preventívne opatrenie požiadala niektorých členov tímu (ktorí mohli byť v kontakte s touto osobou), aby ostali doma v karanténe (pravdepodobne na 14 dní). Okrem iného v Írsku a aj inde vo svete, pravidelne čistia a dezinfikujú kancelárie a všetky ostatné priestory.

V tomto čase ide o vôbec prvý potvrdený prípad COVID-19, na ktorý trpí zamestnanec spoločnosti Apple. Firma okrem iného požiadala svojich ľudí, aby pracovali z domu (pokiaľ je to možné). Počas najbližších týždňov bude najlepšie, aby chodili do roboty v čo najmenších počtoch. Jedná sa o všetkých pracovníkov po celom svete. V Cupertine platia taktiež veľmi prísne pravidla a preventívne opatrenia. Dúfajme, že budú dostatočné…

Apple kvôli koronavírusu uzatvoril čínsky Apple Store.
Zamestnanec spoločnosti Apple bol pozitívny na koronavírus (COVID-19).
Prečítajte si tiež  4 dôvody prečo si kúpiť HomePod mini. Je to vynikajúci produkt pre fanúšika Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.