Aj napriek tomu, že už zajtra sa koná pravdepodobne najočakávanejšia konferencia sveta, na ktorej má Jablková spoločnosť predstaviť svoje nové produkty, nikto zatiaľ nevie nič o novinke zvanej iWatch. Teda až do dnešného dňa, kedy len deň pred spomínanou konferenciu, uniklo ich šasi na internet!

Únik

To je ale smola! Počas celých troch rokov, počas ktorých sa na hodinkách pracovalo, sa na svetlo sveta nedostala ani jedna skutočnosť. Už zajtra sa koná najnovší event a hľa čo sa nestane? Na internet uniknú fotografie renderov týchto hodiniek. Či šlo o dobre predom plánovaný krok od Apple, alebo len o náhodu, už necháme na vás. Dôležité je hádam to, že si nové hodinky iWatch môžme pozrieť po prvýkrát naživo. Teda minimálne ich rendery!

iWatch-CAD-render-leak-1-e1410183319878.png.pagespeed.ce.gYR028u9B4
Takto by malo vyzerať telo iWatch zvrchu. Okrúhla diera na spodku je pravdepodobne miesto, určené pre senzory! – svetapple.s

 

Obdĺžnikový displej

Aj napriek tomu, že konkurencia v podobne LG či Motoroly už do svojich inteligentných hodiniek montuje okrúhle displeje, Apple sa pravdepodobne rozhodlo pre variantu od Samsungu a tak v hodinkách uvidíme obdĺžnikový displej. Ten bude dokonca dostupný hneď v dvoch veľkostiach. Pravdepodobne pôjde o 1,3″ a 1,5″. Ďalšou skvelou správou pre používateľom je to, že spomínaný displej má byť zaoblený a hodinky budú pravdepodobne ovládané okrem dotyku aj hlasom!

Zw8sJ96
Umiestnenie senzorov zo spodku hodiniek – svetapple.sk

Niekoľko variantov

Jednou z najdôležitejších vecí pri hodinkách je samotný fakt, že používateľ sa chce odlíšiť od ostatných. Je teda jasné, že pokiaľ by Apple ponúklo hodinky len v jednej farbe, či veľkosti, tak by nemali taký úspech ako boli pôvodné očakávania. Práve preto by mali byť dostupné v celkom až v 8 variantoch, štyri farebné verzie v dvoch rôznych veľkostiach.

Vodotesnosť

Zdroj nám potvrdil aj to, že hodinky od Jablkovej spoločnosti budú vodotesné a ponoriť ich pod vodu budete môcť až do hĺbky 20 metrov. Táto správa znamená okrem toho, že sa už nebudeme musieť báť, či nám náhodou hodinky nezmokli alebo sa nepoškodili pri umývaní rúk a že budú obsahovať rôzne senzory na snímanie našej aktivity v bazéne.

y6gQDyC
iWatch hodinky budú vodotesné – svetapple.sk

Bezdrôtové nabíjanie, batéria

Poslednou vecou, s ktorou nás zdroj oboznámil, je spôsob nabíjania týchto hodiniek. Ten bude totiž úplne iný ako v prípade konkurencie. Vzhľadom na to, že na renderoch sme nemali možnosť vidieť akýkoľvek port pre Lightning konektor je zrejmé, že sa hodinky budú nabíjať bezdrôtovo tak ako sa už nejakú tú dobu predpokladá.

fFPLjVS
Takto by mali vyzerať iWatch – svetapple.sk

Čo sa týka batérie, tak sa pravdepodobne dočkáme veľkého sklamania. Podľa všetkého totiž vydrží len jeden deň na jedno nabitie, čo znamená, že hlavná konkurencia v podobe Samsungu, so svojimi dvoma až troma dňami výdrže, inteligentným hodinkám iWatch výrazne unikne!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.