Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset

Pôvodná kresba zobrazovala koncepčný Apple VR/AR Headset z bočného pohľadu, pričom odkrývala základné dizajnové prvky a tak isto materiály zariadenia. Príležitosti sa okamžite chytil šikovný dizajnér Antonio De Rosa, ktorý tento náčrt prepracoval do pôsobivej 3D podoby. Výsledok si môžete pozrieť v našej galérii.

O samotnom headsete sa toho v súčasnosti veľa nevie. Nedávne úniky od portálu The Information ale naznačujú, že sa ho dočkáme niekedy v roku 2022 a dostupný má byť za 3000$ (cca 2500€). Zo začiatku bude slúžiť najmä vývojárom, aby sa pripravili na ďalšiu platformu. Neskôr cena klesne.

Apple sa vraj zameriava na ľahkú a elegantnú konštrukciu so vstavanými 8K displejmi, ktorá bude prostredníctvom systému kamier a LiDAR skenerov schopná vytvoriť pohľad v takzvanej zmiešanej realite. Má to byť predpríprava na niečo väčšie.

Pôvodne sa špekulovalo, že Apple vyvíja inteligentné okuliare. Tieto správy nie sú zavádzajúce, no podľa všetkého prídu neskôr, ako headset. Pri nich by sme sa už mali dočkať transparentných displejov priamo v sklíčkach.

Napíšte nám do komentára, ako sa vám pozdáva tento koncept. Brali by ste podobný produkt od Apple, alebo vám príde v súčasnosti zbytočný? Ak vás zaujíma viac na túto tému, prečítajte si náš nedávny článok, kde sme sa VR/AR Headsetu venovali podrobnejšie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.