Apple usilovne pracuje na tom, aby stihlo predstaviť plánovaný iPhone 12 a iPhone 12 Pro včas. Tieto zariadenia trpia kvôli aktuálnej globálnej kríze, pretože inžinieri nemôžu cestovať napríklad do Číny a sledovať tak, ako prebiehajú rôzne fázy výroby prototypov. Ming-Chi Kuo dnes vydal správu pre investorov. Podľa jeho informácii budú mať iPhony s 5G a 6,7″ displejom problémy. Predstavia sa až v októbri.

iPhone 12 a 5G mmWave

Jeden z najznámejších a najpresnejších Apple analytikov na svete, Ming-Chi Kuo vydal nové informácie pre investorov, ktorá sa týka najočakávanejšieho smartfónu tohto roka. iPhony 12 a 12 Pro majú mať vo všetkých štyroch prípadoch podporu technológie 5G. Očakáva sa, že minimálne verzie Pro budú poskytovať aj mmWave, teda rýchlejšie 5G určené do mestských oblastí. Problém je však v tom, že práve kvôli tejto technológii môžu prísť až v októbri 2020.

- Reklama -

Spoločnosť Apple musela na svojom iPhone 12 ešte začiatkom apríla urobiť určité zmeny v oblasti antén, ktoré spôsobili avizované meškanie. Okrem iného má byť problémom aj rekordne rozmerný, 6,7″ OLED displej, ktorého výroba je pomerne komplikovaná. Verzie iPhonu 12 s 5,4″ a 6,1″ OLED displejom, by sa mali dostať do výroby (a možno aj predaja) ešte v septembri 2020.

iPhone 12 Pro design svetapple.sk
iPhone 12 Pro dizajn – exkluzívne od redakcie svetapple.sk

iPhone SE 2. generácie má vraj lepšie predaje ako sa očakávalo

Renomovaný analytik sa vyjadril aj k novinke, iPhone SE 2. generácie, ktorá sa behom jediného dňa vypredala. Podľa jeho informácii bol záujem o toto zariadenie oveľa väčší, ako sa pôvodne očakávalo, čo je fantastická správa. Horšie je však to, že trh s mobilnými zariadeniami vplyvom COVID-19 upadá. Za druhý štvrťrok 2020 môžeme rátať medziročný pokles predajov až o 20-25%! Dodávky iPhonu by mali v tomto období predstavovať asi 29-32 miliónov kusov.

Očakáva sa, že pokiaľ budú spotrebitelia voči Applu lojálni a takisto sa celá situácia okolo koronavírusu trochu upokojí, už v 3. štvrťroku 2020 by sme sa mohli dočkať zlepšenia predajov. V konečnom dôsledku by mohol byť medziročný pokles pre Apple v tejto oblasti len na úrovni 10-15%. To je celkom priaznivá analýza…

iPhone 12 Pro design svetapple.sk
iPhone 12 môže mať problémy kvôli 5G a 6,7″ displeju!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.