Kúpa iPadu nám počas posledných rokov nedávala zmysel. Pokiaľ by sme si odmysleli fenomenálny model Pro, získali by sme len „nudné“ zariadenia, ktorých dizajn sa nezmenil snáď celú večnosť. Rok 2020 bude v tomto smere prelomový. Apple nám ukáže úplne nový iPad Air 4. generácie s príťažlivými tvarmi.

Takto bude vyzerať iPad Air 4. generácie

Vďaka čerstvému úniku informácií, ktoré sa na internet dostali len dnes ráno, vám teraz môžeme predstaviť iPad Air 4. generácie na nádherných vizualizáciách vo viacerých farebných prevedeniach. Ich autorom je @apple_designer a my ho musíme za jeho prácu len a len pochváliť.

Až na jeden malý detail sa zábery zhodujú s tým, čo sme mohli vidieť vo zverejnenom manuáli pre toto zariadenie. Ten unikol na Twitter. iPad Air v skutočnosti nebude ponúkať LED diódu pod zadným fotoaparátom (na renderoch je prítomná).

Mal by to byť zároveň aj jeden z mála poznávacích znakov, podľa ktorého budete vedieť tento tablet odlíšiť od sesterského iPadu Pro (2018). Ináč sú však tvary skoro úplne zhodné. Zaoblené hrany či široké rámčeky displeja by ste tu hľadali len márne. Apple po dlhých rokoch prechádza do moderného dizajnu. Vzhľadom na rastúcu konkurenciu už bolo na čase.

Čo sa týka materiálov a farieb, neočakávajte žiadne veľké inovácie. Telo bude tvoriť hliník tak ako doposiaľ a na výber by mohli byť tri verzie „Space-Gray“, „Silver“ či „Gold“. Displej síce nedostane Face ID, no jeho rámček bude už iba čierny. Touch ID sa presunie do tlačidla Power Button.

Po výkonnostnej stránke získa používateľ buď Apple A13 Bionic alebo Apple A14 Bionic. Úniky sa prikláňajú k novšiemu čipu. Spriahnutý má byť so 4GB RAM a 128GB základným úložiskom. No a cena? To je snáď to najlepšie! Analytici predpokladajú cca 500€-600€. Ak to bude pravda, máme tu nový „must-have“ tablet, čo poviete?

Prečítajte si tiež  iPhone 11. Takto budú vyzerať naživo tohtoročné novinky.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.