Spoločnosť Apple už o niekoľko týždňov konečne spustí predaje svojho najnovšieho produktu Apple Watch, na ktorý tu čakáme už niekoľko mesiacov. Hodinky svojim spôsobom nevstupujú medzi klasické inteligentné hodinky ale skôr medzi hodinky špičkových výrobcov, čo sa odzrkadľuje aj na cene. Spoločnosť bude k ich predajom pristupovať úplne ináč aby vám sprístupnila čo najlepší nákupný zážitok!

Špeciálne predaje

Spoločnosť Apple vytvorila vďaka Apple Watch úplne nový segment inteligentných hodiniek, ktoré síce stále fungujú ako bežná spotrebná elektronika, no ich spracovanie je na úrovni tých najluxusnejších hodiniek na trhu. Veď cenovka 10 000$ za najdrahší model vyrobený zo zlata nie je zrovna najnižšia a za tieto peniaze kúpite prestížne hodinky od prestížnych výrobcov. Znamená to teda, že ani nakupovanie hodiniek neprebehne úplne bežne tak, ako napríklad nákup nového iPhonu či iPadu ale k dispozícií budete mať špeciálne vyškolených ľudí, ktoré vám poradia, ktoré hodinky zobrať, no a ktoré naopak nie.

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk

Títo ľudia budú dostupní pre každého a pokúsia sa od vás zistiť čo najviac informácií, ktoré by mohli rozhodovať o kúpe hodiniek. Tak napríklad vaše povolanie, obľúbená farba či to, či sa radi zabávate alebo nie bude jeden z množstva faktorov, vďaka ktorým vám budú vedieť presne povedať, ktorý model je pre vás tým ideálnym a prečo.  Ďalej sa vás budú pýtať či viete ako hodinky ovládať (ak nie pošlú vás k niekomu, kto vám to ukáže) alebo to, či máte vo svojom vrecku iPhone 5 s operačným systémom iOS 8.2. Pokiaľ nie, odporučia vám kúpu novšieho zariadenia či aktualizáciu software.

Možno sa to zdá na prvý pohľad pomerne ľahké vybrať hodinky na základe toho, aký vlastne ste, no žiaľ, nie vždy to tak je a vyžaduje si to špeciálny tréning. Na to, aby vedeli zamestnanci vybrať to najlepšie pre zákazníka dostali dokonca niekoľko obrázkov, na ktorých musia na základe charakteristiky osoby vybrať pre ňu tie najlepšie hodinky. A čerešnička na záver, Apple alebo lepšie povedané zamestnanci sa vám nebudú silou mocou pokúšať predať tie najdrahšie hodinky v prospech zisku. pri ich kúpe bude rozhodovať čisto estetické hľadisko, čo je naozaj veľmi milé. Ako sme zvyknutí, obchodníci sa nezvyknú pozerať na to, či sa nám to hodí alebo nie ale snažia sa predať práve to, čo je v súčasnosti najdrahšie.

Prečítajte si tiež  Apple chcel predstaviť MagSafe pre iPhone už v roku 2017: Tento prototyp je dôkazom

Tu sa vlastne aj veľmi pekne ukazuje určenie Apple Watch. Zákazník sa už jednoducho nebude pozerať na to, aké funkcie hodinky majú ale na to, ako vyzerajú!

Zdroj: 9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.