iPhone SE prišiel na trh ešte v roku 2016, približne v tomto období a tak môžeme uvažovať nad tým, že ho buď Apple úplne stiahne z predaja alebo predstaví jeho ďalšiu generáciu, ktorá by mala nadväzovať na tú úspešnú súčasnú. Toto všetko sú len domnienky a na realitu si budeme musieť počkať. Napriek tomu však už vieme niekoľko drobných detailov o tomto produkte. Následujúci koncept ti ukáže, ako by sme chceli aby vyzeral.

iPhone SE 2

Už dnes vieme nejaké informácie o produkte, ktorého budúcnosť je momentálne dosť nejasná. Jedná sa konkrétne o iPhone SE druhej generácie, ktorého predstavenie je plánované buď na budúci mesiac, alebo potom na WWDC18, ktorá by sa mala konať niekedy v júli. Špekuluje sa ale tiež, že Apple jednoducho nebude mať dostatok výrobných kapacít na to, aby si mohol dovoliť ešte jeden model navyše a tak sa novinky vôbec nedočkáme. Je to teda 50/50 a to, ako to napokon dopadne uvidíme až onedlho.

Napriek tomuto všetkému tu máme ale rôzne informácie, ktoré sa práve SE 2 týkajú. Vydali ich analytici, ktorí majú poväčšine veľmi dobrých informátorov v dodávateľských reťazcoch spoločnosti Apple a tak vedai celkom presne určiť, aké technológie dané produkty prinesú.

Pri modeli SE 2 musíme vychádzať z celkovej pointy jeho vzniku. Telefón bol predstavený jednak ako také „znovuzrodenie“ 5S-ka, no a po druhé ako lacné riešenie, respektíve vstupná brána do sveta iOS. Za relatívne málo peňazí ponúkal veľa muziky, no a to by mal priniesť aj jeho nástupca. Neočakávaj ale žiaden displej na celej prednej strane, Face ID či duálnu šošovku fotoaparátu. Telefón nič z tohto neprinesie. Na miesto toho prinesie starú známu zaužívanú klasiku. Na zadnej strane ale nenájdeme hliníkový dizajn. Apple ho vymení za omnoho luxusnejšie a elegantnejšie (aj keď tiež krehkejšie) riešenie, teda za sklo.

To by tu nemalo byť len tak pre nič za nič. Samozrejme ide aj o „wow efekt“ ale taktiež technológiu bezdrôtového nabíjania, ktorá by tu mala byť prítomná. Model SE 2 by mohol technicky vychádzať buď z iPhonu 7 alebo z iPhonu 8 avšak všetko by skrýval v očosi menšom tele. Uvidíme sami, každopádne koncept sa skôr zhoduje s našimi snami, nie s realitou, ktorou model SE 2 bude. (Ak vôbec bude!)

Prečítajte si tiež  Z ceny koženého puzdra pre iPhone 12 sa vám zatočí hlava.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.