PlayStation 4 a PlayStation 5 prinášajú Apple TV

Vyzerá to tak, že kúpa hardvérovej Apple TV dáva čoraz menší zmysel. Aplikácia, ktorá zastupuje streamovaciu službu s rovnakým názvom a takisto požičovňu/obchod filmov a seriálov sa dostáva na viacero platforiem. Od začiatku minulého roka to boli prevažne Smart TV. Teraz sa však Apple TV vyskytlo aj v herných konzolách Xbox a PlayStation.

V prípade zariadení od spoločnosti Microsoft si túto službu môžete užívať od 10. novembra na modeloch Xbox One, Xbox Series X a Xbox Series S. Sony trochu mešká, no sú to iba 2-3 dni. Apple TV už dnes podporuje PlayStation 4 a tiež PlayStation 5. Pokiaľ si ju chcete stiahnuť, nájdete ju bezplatne v internetovom obchode PlayStation Store.

- Reklama -

Používanie a ovládanie je v podstate rovnaké ako na všetkých ostatných platformách. Samozrejme treba rátať s tým, že Apple TV/Apple TV+ je platená služba. Prihlasujete sa sem prostredníctvom Apple ID, vďaka čomu máte k dispozícii všetok zakúpený obsah.

Apple TV sa pomerne nečakane rozšírila aj na herných konzolách. Naskytá sa tu teda otázka, či ešte stále potrebujeme fyzický set-top box Apple TV. Je celkom pravdepodobné, že Apple predstaví nástupcu súčasnej generácie, no tento produkt môže o pár rokov úplne zaniknúť.

Aj keď to bude škoda, predaje majú klesajúcu tendenciu a technologickému gigantovi sa z dlhodobého hľadiska oplatí viac investovať do služby na báze mesačného predplatného. Do komentára nám napíšte, aký je váš názor na túto tému.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.