PlayStation 4 a PlayStation 5 prinášajú Apple TV

Vyzerá to tak, že kúpa hardvérovej Apple TV dáva čoraz menší zmysel. Aplikácia, ktorá zastupuje streamovaciu službu s rovnakým názvom a takisto požičovňu/obchod filmov a seriálov sa dostáva na viacero platforiem. Od začiatku minulého roka to boli prevažne Smart TV. Teraz sa však Apple TV vyskytlo aj v herných konzolách Xbox a PlayStation.

V prípade zariadení od spoločnosti Microsoft si túto službu môžete užívať od 10. novembra na modeloch Xbox One, Xbox Series X a Xbox Series S. Sony trochu mešká, no sú to iba 2-3 dni. Apple TV už dnes podporuje PlayStation 4 a tiež PlayStation 5. Pokiaľ si ju chcete stiahnuť, nájdete ju bezplatne v internetovom obchode PlayStation Store.

Používanie a ovládanie je v podstate rovnaké ako na všetkých ostatných platformách. Samozrejme treba rátať s tým, že Apple TV/Apple TV+ je platená služba. Prihlasujete sa sem prostredníctvom Apple ID, vďaka čomu máte k dispozícii všetok zakúpený obsah.

Apple TV sa pomerne nečakane rozšírila aj na herných konzolách. Naskytá sa tu teda otázka, či ešte stále potrebujeme fyzický set-top box Apple TV. Je celkom pravdepodobné, že Apple predstaví nástupcu súčasnej generácie, no tento produkt môže o pár rokov úplne zaniknúť.

Aj keď to bude škoda, predaje majú klesajúcu tendenciu a technologickému gigantovi sa z dlhodobého hľadiska oplatí viac investovať do služby na báze mesačného predplatného. Do komentára nám napíšte, aký je váš názor na túto tému.

Prečítajte si tiež  iPhone bez slotu pre SIM kartu? Možno už budúci rok
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.