Určite ste zaznamenali udalosti z posledných dní, ktoré sa dejú v USA. Demonštrácie sa premenili na agresívne rabovanie obchodov, čomu sa nevyhli ani najznámejšie predajne z celého sveta. Na následujúcich záberoch si môžete pozrieť, ako ľudia vykrádali Apple Store, Gucci či predajňu Louis Vuitton.

Takto v USA rabovali Apple Store počas posledných dní.

Určite súhlasíme s tým, že pokiaľ je v spoločnosti nejaký problém, treba sa vyjadriť a demonštrovať. Na druhej strane ale to čo uvidíte na záberoch nižšie, nemá so slobodným vyjadrovaním názoru vôbec nič spoločné. Ľudia sa rozhodli rabovať obchody aj luxusné predajne s oblečením alebo elektronikou.

Nevyhla sa tomu ani spoločnosť Apple, ktorá taktiež zaznamenala hromadné vykrádanie viacerých pobočiek. Ľudia rozbíjali výklady a brali všetko, čo im prišlo pod ruku. Žiaľ, napokon z toho aj tak nič nemali. Namiesto toho ale spôsobili škodu vo výške niekoľkých stoviek tisíc dolárov!

Takto v USA rabovali Apple Store počas posledných dní.
Takto v USA rabovali Apple Store počas posledných dní.
Takto v USA rabovali Apple Store počas posledných dní.

Dôvodom je samozrejme zabezpečenie, ktoré jablková spoločnosť používa. Pokiaľ jej niekto ukradne akýkoľvek iPhone z predajne, je mu v podstate nanič, nakoľko sa nedá používať. Neplatí to len pre demo verzie, ktoré zvyknú byť vystavené na stoloch aby si ich zákazníci mohli vyskúšať.

Platí to aj pre všetky ostatné elektronické zariadenia, ktoré sú ukryté v skladoch a trezoroch spoločnosti Apple. Ak by sa sem zlodeji dostali, kým by produkty neboli oficiálne predané, nič by s nimi v podstate nemohli urobiť.

Len tak pre zaujímavosť, cupertinský gigant už samozrejme stihol reagovať. Z logických dôvodov preto uzavrel niektoré svoje predajne vrámci USA a tak isto z nich stiahol všetky vystavené produkty. Uvidíme ako sa bude situácia vyvíjať…

https://youtu.be/UeQ0xoRMuD4
https://youtu.be/sjFTWneWk4c
Prečítajte si tiež  Nový MacBook Pro trápi nedostatok komponentov. Predstavenie sa zrejme omešká
Môže ťa zaujímať
- Reklama -