Apple Watch už tak nejako klopú na dvere a s ich príchodom musia byť hotové aj niektoré aplikácie, ktoré budú používateľom uľahčovať život. Tieto aplikácie sa do hodiniek však nedostanú len tak a budú musieť prejsť cez veľmi zložitý proces schvaľovania. Každopádne, niektorí vývojári už ukázali, ako ich aplikácie vyzerajú a tak sa poďme pozrieť na tie najlepšie z nich!

To najlepšie

Nové hodinky od Apple majú byť naozaj prestížnym zariadením a Apple si to veľmi dobre uvedomuje. Práve preto sa v spoločnosti rozhodli, že do hodiniek bude možné nainštalovať len naozaj kvalitné aplikácie, čo pre ne znamená veľmi zložitý proces schvaľovania. Každopádne, mať svoju aplikáciu aj na hodinkách, je veľké plus a pre vývojárov to môže byť aj pekný balík. Práve preto vyvíjajú svoje aplikácie jedna radosť. Jednoznačne sa vraj nestane, že si do hodiniek nebudeme mať čo nainštalovať!

- Reklama -

Pozrite sa preto na niekoľko tých najlepších aplikácií, ktoré zatiaľ vývojári uvoľnili a ukázali, ako budú vyzerať. Na prvý pohľad je jasné, že aplikácie sú veľmi jednoduché a pre používateľa intuitívne. Celkovo pôsobia veľmi príjemne  a musíme uznať, že ich vývojári museli urobiť naozajstný kus roboty, aby ich dostali do tejto podoby. Poďme teda na to!

Clear

Ako prvou by sme začali aplikáciou Clear, ktorú používame aj na našom iPhone. Tento “to-do-list” je skvelá vec pre tých, čo majú veľa starosti a práce a jednoducho si to všetko nedokážu zapamätať. Na to slúži aplikácia Clear, do ktorej si všetko môžte zapísať a poznámky zosynchronizujete cez iCloud. Ako sa zdá, aplikácia je ako stvorená aj pre naše zápästie a určite bude rovnako obľúbená ako verzia pre iPhone!

Recenzia aplikácie Clear na tomto odkaze! 

Clear - svetapple.sk
Clear – svetapple.sk

Exact Fitness Timer

Aj keď sú Apple Watch pre mnohých skôr módnym doplnkom, pôvodne boli vyvíjané pre šport a meranie rôznych hodnôt, o čom svedčí aj slovíčko “Sport” v názve najlacnejšieho, hliníkového modelu. Práve preto je celkom logické, že vývojári sa vo veľkom zamerajú na cvičenie. Vďaka aplikácií Exact Fitness Timer si budete môcť veľmi jednoducho nastaviť intervalový tréning, s ktorým vám budu hodinky asistovať!

Exact Fitness Timer - svetapple.sk
Exact Fitness Timer – svetapple.sk

Feed Wrangler

Poznáte to, niekedy si skrátka chcete prečítať novinky, no nechce sa vám vyťahovať iPhone a navyše sa to v mnohých situáciach ani nehodí. Teraz netvrdíme, že hľadieť do hodiniek a tváriť sa, že sledujeme čas, je lepšie, no v mnohých prípadoch je to menej nápadné. Pokiaľ budete chcieť jednoducho a prehľadne prečítať nejaké RSS správy, poslúži vám ich čítačka Feed Wrangler, ktorá má byť veľmi jednoduchá a zároveň prehľadná!

Feed Wrangler - svetapple.sk
Feed Wrangler – svetapple.sk

Fitness Spades

Kreativita nemá v dnešnej dobe hraníc a dôkazom je aj táto veľmi jednoduchá aplikácia určená práve pre Apple Watch. Táto motivačná hra, ktorá sa nazýva Fitness Spades vás bude jednoducho nabádať k tomu aby ste so sebou niečo robili. Vývojári sľubujú, že bude prehľadná a jednoduchá a hlavne to, že ju budú používatelia milovať!

Fitness Spades - svetapple.sk
Fitness Spades – svetapple.sk

Infinitweet

Aplikácia, ktorá si nájde obľubu najmä u používateľov Twitteru. Infinitweet bude jedndoucho umožňovať prevádzanie dlhších správ ako 140 znakov na obrázok kvôli tweetnutiu, no a bude ju možné použiť aj vďaka hlasovému vstupu.

Infinitweet - svetapple.sk
Infinitweet – svetapple.sk

OfficeTime

Každý, kto niekedy pracoval alebo súčasne pracuje v kancelárii, asi vie, aké je to sedieť na jednom mieste niekoľko hodín. Niekedy sa dokonca stane, že si nevšimnete koľko je hodín a v robote ste nakoniec dlhšie, ako by ste museli. Práve pre vás je tu aplikácia OfficeTime, ktorá tento problém rieši a slúži jednoducho na počítanie odpracovaného času.

Pokiaľ by sme sa teda nad tým celým zamysleli, mohla by sa dať použiť aj v prípade, že ste šéf a chcete presne vedieť, koľko vaši zamestnanci robili a koľko nie. Na to by však aplikácia potrebovala určite väčšie množstvo zmien a funkcií, ktoré pravdepodobne Apple (zatiaľ) ani neumožňuje vývojárom použiť!

OfficeTime - svetapple.sk
OfficeTime – svetapple.sk

Slopes

Určite je množstvo z vás vášnivých lyžiarov či snowboardistov, ktorí  sledujú svoje jazdy, trasy či rýchlosť cez iPhone (či iný smartfón). Toto riešenie je síce super, no v prípade, že máte iPhone vo vrecku aj celkom nepraktické. Všetko by to však mala zmeniť aplikácia Slopes, ktorá umožní zaznamenávanie trasy či rýchlosti priamo pomocou hodiniek, čo znamená, že už žiadne zdĺhavé vyťahovania smartfónov nehrozia!

BMW

Pokiaľ tu máme nejakých majiteľov či fanúšikov automobilovej značky BMW, určite vás potešíme správou, že automobilka pripravila svoju novú aplikáciu aj pre Apple Watch. Táto aplikácia by vám mala ukazovať súčasný stav akumulátorov, a iné potrebné informácie. Navyše by vás mala naviesť k vášmu vozidlu, čo môžte využiť najmä za predpokladu, že ste sa stratili v garážiach nákupného domu. Problém je, že by mala byť kompatibilná len s elektrickým vozidlom i3 (zrejme aj i8), čo značne obmedzuje ostatných používateľov. Je však možné, že sa časom rozšíri aj ďalej!

BMW - svetapple.sk
BMW – svetapple.sk

Citymapper

Poznáte to, jazdíte autobusmi, električkami či dokonca metrom (áno, len za predpokladu, že žijete alebo sa momentálne nachádzate aspoň v Česku) a jednoducho neviete, čo kde a kedy ide. Práve pre vás tu bude ako stvorená aplikácia Citymapper, ktorá vám poskytne všetky dôležité informácie ohľadom dopravy v mestách.

Problém bude zrejme v tom, že kým sa aplikácia dočká aj slovenskej podpory, Apple Watch tu možno už ani nebudú a namiesto hodiniek budeme na rukách nosiť náramky s holografickou projekciou!

Citymapper - svetapple.sk
Citymapper – svetapple.sk

Nike

Posledná aplikácia v našom článku dostáva názov Nike a áno, ide o aplikáciu, ktorá ma niečo spoločné s fitness a cvičením. Vzhľadom na to, že obľúbený výrobca oblečenia, no predovšetkým tenisiek, si dobre uvedomuje ako s nimi majitelia radi behajú, poskytne svoju jednoduchú fitness aplikáciu aj na Apple Watch. Táto aplikácia by nám mala okrem trasy ukazovať rôzne iné informácie ako ubehnutú vzdialenosť, priemernú rýchlosť, či iné.

Zároveň prinesie funkciu Leaderboard, čo znamená, že budete prakticky súťažiť so svojimi známymi, ktorí taktiež behajú a športujú s touto aplikáciou!

Nike - svetapple.sk
Nike – svetapple.sk

To je zo súčasných aplikácií pre Apple Watch asi všetko. Samozrejme vo vývoji sú stovky či dokonca tisícky iných, no my sme zatiaľ vybrali len tie, ktoré nás najviac zaujali. Ďalšie aplikácie očakávame predovšetkým od najväčšej sociálnej siete Facebooku, obľúbeného Instagramu, Pinterestu, Twitteru či iných, medzi ktorými nájdeme napríklad aj bankové inštitúcie”

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.