O nadchádzajúcej generácii Apple Watch Ultra sa vedú siahlodlhé debaty. Tie poukazujú na rozdielne dátumy predstavenia jednotlivých modelov hodiniek. Ako sa však zdá, gigant z Cupertina rozhodne nechce na nič čakať a nových prémiových hodiniek sa dočkáme už onedlho.

Rovnako to vidí aj známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý predpokladá, že spoločnosť Apple stihne predstavenie prémiových hodiniek ešte v tomto roku. Okrem zaužívaných komponentov z dodávateľského reťazca budú mať Apple Watch Ultra 2 aj mechanické súčiastky vytvorené 3D tlačou.

V príspevku, ktorý dnes Kuo zverejnil na portáli Medium napísal, že jeho najnovší výskum dodávateľského reťazca poukazuje na intenzívne uplatnenie 3D tlače v súčiastkach Apple zariadení. Je teda viac než možné, že niektoré hliníkové či titánové časti z pôvodných hodiniek budú vytlačené na 3D tlačiarni.

Apple chce viac využívať technológiu 3D tlače

Medzi adeptov pre tieto komponenty by mohli patriť bočné tlačidlá na uzamykanie a Action Button, alebo charakteristická digitálna korunka. Tieto titánové súčiastky sa momentálne ešte stále vyrábajú na CNC strojoch.

Apple Watch Ultra
Zdroj: Unsplash / Alek Olson

Zavedenie novinky by malo výrazne skrátiť čas výroby a znížiť náklady. Ak budú dodávky od dodávateľov spoľahlivé a časovo efektívne, v budúcnosti by sme sa mali dočkať zavedenia 3D tlače aj u iných zariadení z portfólia jablkovej spoločnosti.

K tvrdeniu, že Apple vydá druhú generáciu hodiniek Apple Watch Ultra spolu s modelmi Apple Watch Series 9 ešte tento rok sa pridal aj Mark Gurman z gentúry Bloomberg. Či sa tak naozaj stane sa dozvieme už v septembri na kľúčovej konferencii, kedy bude predstavený aj očakávaný modelový rad iPhone 15.

Prečítajte si tiež  Zmrazil ich a prešiel po nich autom. Ako dopadli Apple Watch Ultra v extrémnom teste?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -