Hoci Phone 12 ešte nebol predstavený, na internete sa vo veľkom diskutuje o jeho dizajne. Podľa všetkých únikov má byť toto zariadenie hranaté a materiálovo rovnaké, ako predchodca. Výrobcovia náhradných dielov to využili v súvislosti s iPhonom 11.

Na obrázkoch sa skutočne nenachádza iPhone 12

Niekoľko internetových stránok zdieľalo podozrivé obrázky, ktoré ukazujú 6,1″ verziu blížiacej sa vlajkovej lode od spoločnosti Apple. Človek nemusí byť expert aby zistil, že tu niečo nie je v poriadku. Aj keď iPhony vyzerajú zo zadnej strany celkom hodnoverne, spredu je to o poznanie horšie.

iPhone 11 prezrádza LCD displej, ktorý potrebuje oveľa hrubšie rámčeky než OLED jednotka (ktorá bude súčasťou štandardného iPhonu 12). Jeho zaoblený dizajn navyše vystupuje z šasi.

Pokiaľ sa pozriete na zariadenie zo spodnej strany, uvidíte Lightning konektor, ktorý nie je zarovnaný so servisnými skrutkami, reproduktormi a mikrofónom. Niečo takéto by spoločnosť Apple nikdy nedopustila.

Na druhej strane ale musíme uznať, že vypracovanie housingu je pri „laickej“ kontrole na vysokej úrovni. Vyššie pomenované nedostatky vznikli zrejme iba v dôsledku konštrukčných problémov. iPhone 11 je predsa len zaoblený a tak ho nebolo ľahké napasovať do hranatého tela.

Úplne márne to nie je ani s farbami a materiálmi (aj keď tu je dôležitý aj osobný kontakt). Pokiaľ sa vám bude páčiť hranatý iPhone 12, no nechcete meniť zariadenie, toto môže byť relatívne dostupná cesta, ako sa k nemu dostať.

Nepoznáme detaily ohľadom ceny a montáže. Veríme však, že ak by si niekto zakúpil takýto housing a starý (originálny) by bol bez náznakov používania, pokojne by ho predal za slušné peniaze.

Na druhej strane sa tu ale vyskytuje otázka, či to vôbec stojí za to. Išli by ste do takejto „extrémnej premeny“? Napíšte nám do komentára.

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone SE s displejom na celej prednej strane?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.