Nové iPhony najprv vyvolali v ľuďoch obavy, keďže sa im kontroverzné hrubé pásiky na zadnej strane vôbec nepáčili. Ako sa však ukázalo, chcelo to len čas, kým si ľud zvykne na nový trend a dnes nové iPhony trhajú predajné rekordy. Ako by však vyzerali iPady, keby mali podobný dizajn? Odpoveď netreba dlho hľadať, keďže tu máme šikovného dizajnéra Martina Hájka, ktorý nám túto víziu priblížil do reality!

Plastové pásiky

Na iPadoch neboli nikdy žiadne pásiky, ktoré poznáme z našich iPhonov už od roku 2010 (iPhone 4). Malo to svoj jednoduchý dôvod a to, že nemali viacej antén a tak nemuseli byť oddeľované. Pri 3G/4G verzii sa len objavila na vrchnej strane veľká čierna plastová „vec“, ktorá bola vlastne spomínanou anténou. Práve z tohto dôvodu je veľmi pravdepodobné, že nové iPady nepôjdu po stopách nových iPhonov. Bolo by to však veľmi zaujímavé. Najmä ak zvážime fakt, že v prípade 3G/4G verzie by mohol byť priestor, obkolesený pásikmi vyplnený anténou.

15520807421_e65bbedacc_b 15500807816_a97c2a3e96_b

Vyčnievajúca šošovka a blesk

Druhý dizajnérsky prešľap je bradavica na zadnej stráne hliníkového šasi nových iPhonov. Ani tá sa však neobjaví v nových iPadoch, rovnako ako led dióda. Dôvod je prostý. Aj napriek tomu, že sa hovorí, že nové iPady dostanú lepší foťák, malo by ísť o presne ten istý, ktorý poznáme z iPhone 5 či možno vylepšený z 5S. Každopádne by sme nemali vidieť foťáky z iPhonov 6/6 Plus v nových iPadoch. Led dióda je taktiež diskutabilná, no vzhľadom na to, že zatiaľ nebol predstavený iPad, ktorý by ju obsahoval, zdá sa byť jej existencia veľmi nepravdepodobná, i keď, povedzme si na rovinu, určite by to bolo obrovským plusom, kedy by sme si už v noci nemuseli po ceste na záchod svietiť displejom! 🙂

15337074829_a5a439bbda_b 15337369227_d16406142c_b

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.