Steve Jobs bol veľmi šikovný človek a za svoj život okrem fantastických projektov dokázal vyrobiť aj kadečo iné. Napríklad súčasné sídlo spoločnosti Apple. Je síce pravda, že Jobs už 6 rokov nie je medzi nami, no vychádza práve z jeho návrhov. Medzi ďalšie Jobsove diela patrí napríklad aj film ToyStory od Pixaru, do ktorého sa dostal cez svoju firmu Next. Ku sklonku života si dal postaviť jachtu. Volá sá Venus a nikdy ju nevidel dokončenú. Takto vyzerá!

Apple Store na vode

Jachta Venus je dokonalé dielo slávneho Francúzskeho dizajnéra Philippe Starcka. Dizajn jachty sa nesie podľa pravidiel obchodov spoločnosti Apple. Je biela a kombinuje lesklé chrómované prvky. Mnohí hovoria, že táto jachta vyzerá ako taký Apple Store na vode. Na mieste, kde sa celá táto obrovská mašina ovláda, nájdeme niekoľko iMacov, takže techniku evidentne tiež dodala jablková spoločnosť.

- Reklama -

Je to skutočné veľdielo, ktoré sa na vodu dostalo žiaľ až v roku 2012. Bolo to o rok neskôr, ako nás Steve Jobs navždy opustil. Jeho odkaz je ale zvečňený aj v tejto jachte. Pri navrhovaní bol samozrejme prítomný a kládol vždy požiadavky, ktoré bolo extrémne náročné splniť.

Jachtu v súčasnosti vlastní Jobsova manželka Laurene Powell Jobs, jej hodnota je až 100 miliónov eur. Venus je registrovaná na Kajmanských ostrovoch. Len tak pre zaujímavosť, dĺžka tejto obrovskej jachty je až 78 metrov. Je to skutočne obrovské plavidlo, ktoré si dnes užíva Jobsova rodina. A má si teda čo užívať.

Jachta nemá len nádherný dizajn a skutočne obrovskú hodnotu, ale má aj niečo iné, možno ešte dôležitejšie. V prvom rade má charakter, ktorý jej nejde zaprieť, no a v rade druhom zase Jobsov odkaz. Akonáhle Venus uvidíš, pochopíš o čom píšeme. Toto majestátne dielo nemohol skrátka vymyslieť nikto iný ako niekto, kto pracoval s Jobsom. Je to totálny minimalizmus, v každom detaile.

Venus - svetapple.skVenus - svetapple.sk

Venus - svetapple.sk

Steve Jobs - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.