Apple je spoločnosť, ktorá zavádza nové trendy, technológie, no a samozrejme služby akou je napríklad aj Apple Pay. Nie, že by tu mobilné platby neboli už pred rokmi, no Apple dokáže ich popularitu posunúť omnoho ďalej vďaka spomínanej technológii a trendu. Na Slovensko sa však táto technológia ešte pochopiteľne nedostala. Tatra Banka tvrdí, že by to mohlo byť už tento rok!

Tatra Banka a Apple Pay

Aj keď je služba Apple Pay zatiaľ dostupná len v Amerike, Apple robí všetko preto aby ju globalizovalo po celom svete. Je logické, že Slovensko preň nepredstavuje veľký trh a tak sa zo začiatku zameriava na väčšie trhy, akým je napríklad Nemecko či Veľká Británia. Tatra Banka by chcela službu Apple Pay u nás spustiť už do konca tohto roka a podľa informácií robí všetko preto, aby sa jej podarilo dohodnúť s Apple ideálne podmienky. Problém je však v tom, že Apple príliš s tunajšími bankami nekomunikuje a sústreďuje sa na väčšie trhy.

Každopádne, na Slovensku je skvelý priestor pre platby pomocou našich iPhonov a to už len minimálne preto, lebo na Slovensku sa platí pomocou NFC vo veľkom a polovica terminálov podporuje túto službu. Dokonca tu ju majú do konca roku 2017 podporovať takmer všetky a tak sa tu nachádzajú skvelé podmienky pre túto službu. Uvidíme teda, ako skoro sa podarí Tatra Banke vybaviť Apple Pay aj u nás, no zrejme sa musia poponáhľať, lebo aj ostatné slovenské banky by nám chceli priniesť možnosť platiť pomocou nášho iPhonu. Každopádne, zatiaľ tu táto možnosť nie je a my môžme len bezducho prechádzať našimi prstami okolo ikonky Passport, pomocou ktorej Apple Pay funguje!

Prečítajte si tiež  Apple možno prinesie P2P zdieľanie!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.