Platíte často na internete za tovary a služby? V tom prípade máme pre vás fantastickú novinku. Aj keď sú systémy Apple Pay a Google Pay výborné, občas pri nich pociťujeme obmedzenia. Rovnako tak Slováci veľmi neradi vypisujú čísla kariet – ide o zdĺhavý a otravný proces. Dobrou správou ale je, že ho čoskoro vyrieši príchod služby Click to Pay od spoločnosti Mastercard.

Celé to má fungovať úplne jednoducho. Používateľ sa zaregistruje do služby, kde pridáva svoju kartu a keď príde do e-shopu, ktorý bude Click to Pay podporovať, jednoducho ho vyberie ako platobnú možnosť. Potom si už iba vyberie kartu (ktorú si na začiatku do služby zaregistroval) a môže platiť.

Samotná služba Click to Pay je určená najmä pre tých, ktorí si chcú uľahčiť nakupovanie na internete a v súčasnosti nepoužívajú Apple Pay ani Google Pay.

Rovnako tak ho môžu zúžitkovať používatelia Apple zariadení, ktorí majú počítač s operačným systémom Windows. Ako iste viete, na ňom Apple Pay nie je podporovaný, čo môže byť niekedy otravné.

Mastercard Click to Pay to ale vyrieši a vďaka protokolu Secure Remote Commerce od organizácie EMVCo budete mať istotu, že ste po celý čas v bezpečí.

Nejde o úplnú novinku. Vo svete Click to Pay funguje už roky 

Aj keď o tejto službe hovoríme, ako o úplnej novinke, v skutočnosti to celkom pravda nie je. Ide totiž o systém, ktorý sa už pred rokmi začal zavádzať v USA a neskôr putoval do ďalších končín sveta, až kým sa začiatkom roka 2023 neobjavil aj na Slovensku.

Ako uvádza TouchIT, novinka sa už testuje a používateľom bude prístupná v priebehu roka 2023. Dokonca si už môžete pozrieť aj slovenskú stránku Mastercard venovanú tejto službe, na ktorej sa dočítate bližšie podrobnosti.

Click to Pay je už v tejto chvíli testovaný v spolupráci s viacerými partnerskými bankami, pričom novinka bude fungovať aj v platobných bránach Global Payments a GoPay. Práve na tie sa spoliehajú mnohé slovenské a české e-shopy.

Registrácia do Click to Pay pripomína registráciu do Apple Pay či Google Pay

Celý proces registrácie do služby má byť veľmi jednoduchý a má pripomínať registráciu do Apple Pay alebo Google Pay. Okrem oficiálnej internetovej stránky to pôjde aj priamo cez mobilné aplikácie partnerských bánk.

Skvelou správou je, že Click to Pay sa bude dať používať aj s kartami VISA, nie len MasterCard. Rovnako tak bude mať používateľ k dispozícii podporu pre 3D secure zabezpečenie, na základe ktorého bude musieť transakciu overiť buď pomocou SMS správy s kódom, alebo priamo v mobilnej aplikácii svojej banky. V budúcnosti by však mala pribudnúť aj podpora pre Face ID alebo Touch ID.

Prečítajte si tiež  Pozri si novú reklamu na Apple Pay!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -