O tom, že na Slovensku máme šikovných ľudí niet pochýb. Rovnako tak tu máme al úspešné firmy, ktoré títo ľudia posúvajú vpred. Tatra Banka je oficiálne najinovatívnejšou bankou sveta roku 2019! Rozhodol o tom renomovaný magazín Global Finance.

Tatra Banka je oficiálne najinovatívnejšou bankou sveta roku 2019!

Hoci sme len malou krajinou v srdci Európy, v skutočnosti vieme robiť veľké veci. Tatra Banka získala prestížne ocenenie magazínom Global Finance, ktorý každý rok vyberá v rôznych smeroch tie najinovatívnejšie inštitúcie. Tento rok získala prvé miesto v rebríčku najinovatívnejšej banky na svete. Prihlásených bolo podľa správy samotnej banky viac ako 300 iných bánk z celého sveta. Tatra Banka získala spomedzi nich prvé miesto.

- Reklama -

Porota, ktorá o tomto ocenení rozhodla bola tvorená z predstaviteľov spoločnosti Infosys. Tá sa z globálneho hľadiska radí medzi lídrov v konzultačných technológiách a outsourcingových riešeniach. Len pre zaujímavosť, spoločnosť Infosys sa stala v roku 2019 treťou najlepšou firmou na svete podľa rebríčku Forbes. Aj preto sa pre ňu rozhodli tvorcovia magazínu Global Finance. Pri výbere samotnej najinovatívnejšej banky na svete porota hodnotila hneď niekoľko faktorov. Jedným z nich je napríklad „stratégia banky a jej sila na pritiahnutie a obsluhu online klientov“. Taktiež je tu akási schopnosť motivovať svojich klientov k tomu aby aj oni využívali digitálne služby.

S hodnotením rebríčka môžeme len a len súhlasiť. Minimálne ako bežný používatelia a klienti tejto banky. V prvom rade je tu absolútne fantastická mobilná aplikácia. V tej máte vždy dokonalý prehľad o vašich financiách a nerobí vám ani problém pohybovanie sa v používateľskom prostredí. To je navrhnuté pekne a elegantne. Rovnako tak ukážkovo funguje aj čítačka (druhá aplikácia do mobilu), ktorú si tu môžete nainštalovať a tým pádom nemusíte používať dodatočný hardvér ku vášmu účtu. Medzi zaujímavé technológie patrí samozrejme aj Viamo a v neposlednom rade aj nová klávensica, ktorá by mala patriť práve pod Viamo. Ste klientom Tatra Banky? Súhlasíte s týmto ocenením? Napíšte nám do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.