Tatra Banku považujme za jednu z najlepších inštitúcii vo svojej brandži po stránke technológii. Dnes prichádza spolu s novou beta verziu aplikácie TB Viamo aj úplná novinka. Tatra Banka umožňuje testovať prvú mobilnú bankovú klávesnicu.

Tatra Banka umožňuje testovať prvú mobilnú bankovú klávesnicu.

Tatra Banka umožňuje testovať prvú mobilnú bankovú klávesnicu. Vyskúšajte ju aj vy!

Tatra Banka dnes spustila pilotné testovanie novej funkcie aplikácie Viamo. Tá vám po novom umožní nastaviť si bankovú klávesnicu v nastaveniach vášho zariadenia. Jednoduchým spôsobom budete môcť vďaka Appke poslať peniaze, zobraziť aktuálny zostatok na účte a v neposlednom rade aj rýchlo skopírovať IBAN do správy.

Pre poslanie peňazí budete musieť v poslednom bode samozrejme zadať aj váš pin kód. Je to pre bezpečnosť a je to úplne pochopiteľné. Pokiaľ však budete chcieť zobraziť váš aktuálny zostatok na účte či skopírovať IBAN, nebude potrebná žiadna autorizácia.

Klávesnica funguje pomerne rýchlo a jednoducho, čo kvitujeme. Ide zatiaľ iba o beta testovanie, takže sa môžete stretnúť s niekoľkými chybami a nedostatkami. Na druhú stranu, sami sme skúsili všetky funkcie, vrátane procesu odoslania peňazí a skutočne s tým nebol ani v jednom bode vôbec žiaden problém.

- Reklama -

Ak teda budete chcieť niekomu poslať peniaze počas chatu a nebude sa vám chcieť otvárať aplikácie, toto je ideálny spôsob. Viac o samotnej appke sa dočítate tu na oficiálnych stránkach. Rovnako tak sú tu aj informácie o tom, ako stiahnuť aplikáciu v prípade, že máte Andorid. Nejde síce o nič prevratné ale zjednoduší vám to život.

Ako ju môžem aktivovať?

Tatra Banka umožňuje testovať prvú mobilnú bankovú klávesnicu. Vyskúšajte ju aj vy!

Aktivácia klávesnice je pomerne jednoduchá avšak tým pádom, že ide o beta verziu, musíte si najskôr nainštalovať aplikáciu Testflight, ktorá na toto slúži a ktorá je v AppStore dostupná úplne zadarmo. Po tomto kroku odinštalujte aplikáciu TB Viamo (ak ju máte nainštalovanú) a nainštalujte ju z tohto linku. Viac už v návode:

  • Stiahnite si aplikáciu Testflight do vášho mobilného zariadenia
  • Kliknite na TB VIAMO. Pokračujte v kroku 2 a nainštalujte si aplikáciu TB VIAMO. Ak aplikáciu TB VIAMO nemáte aktivovanú, aktivujete si ju najjednoduchšie cez aplikáciu Tatra banka.
  • Otvorte Nastavenia vo vašom mobilnom zariadení
  • Vyberte Klávesnice a pridajte si novú klávesnicu MiniBankaTB
  • Povoľte jej plný prístup
  • Na otvorenej klávesnici (napr v iMessage) stlačte a podržte ikonu zemegule. Zo zoznamu klávesníc vyberte MiniBankaTB

PS: Pokiaľ bude pýtať klávesnica stále aktiváciu TB Viamo (aj keď bude táto appka aktivovaná), otvorte spomínanú appku TB Viamo, v ľavom hornom rohu kliknite na 3 paličky a v spodnej časti deaktivujte aplikáciu. Potom ju vypnite, zapnite a aktivujte ju. Klávesnica by mala po tomto postupe fungovať bez problémov.

Tatra Banka umožňuje testovať prvú mobilnú bankovú klávesnicu. Vyskúšajte ju aj vy!
Tatra Banka umožňuje testovať prvú mobilnú bankovú klávesnicu. Vyskúšajte ju aj vy!
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here