Apple v susednom Česku prednedávnom spustil Apple Pay. Hoci sa tak isto malo udiať aj na Slovensku, ako informovalo zive.sk legislatívne problémy na strane Applu to nedovolili. Neznamená to ale, že sa služby nedočkáme. Apple Pay na Slovensku až začiatkom leta.

Apple Pay na Slovensku až začiatkom leta.

Hoci sa termín neustále posúva, už sme veľmi blízko. Dokonca sme boli už tak blízko, že Apple Pay mohol začať u nás spolu s Českou republikou. Legislatívne problémy nám ale službu zablokovali a my musíme opäť čakať. Otázne je dokedy. Podľa portálu žive.sk by sa malo Apple Pay v našej krajine spustiť niekedy začiatkom leta. Informácie síce nepochádzajú od oficiálneho zdroja (na tieto informácie je stále udelené embargo zo strany Apple) ale pochádzajú od anonymného zdroja. Ten upresnil začiatok na mesiac jún, teda o štyri mesiace.

Apple Pay na Slovensku? Už čoskoro! - svetapple.sk
Apple Pay na Slovensku bude úspešný, ľudia sú zvyknutí platiť bezkontaktne – svetapple.sk

Nie je to žiaľ ale konečná infomácia. Zdroj tvrdí, že je to predbežný dátum, ktorý sa stále môže zmeniť, najmä pokiaľ by nastali nejaké problémy (pri Apple nič výnimočné). My ale dúfame, že sa tak nestane a Apple Pay na Slovensku bude využívať už o spomínané 4 mesiace.

Tieto banky budú podporovať Apple Pay na Slovensku ako prvé

Hoci termín nepoznáme, už dnes vieme, ktoré banky budú Apple Pay podporovať už od začiatku jeho spustenia. Sú konkrétne štyri. Jedná sa podľa zive.sk o Poštovú banku, mBank, J&T Banku a 365 banku. Pokiaľ ste očakávali aj Tatra banku a Slovenskú Sporiteľňu nebuďte sklamaní. Tieto banky by sa mali pridať rýchlo po spustení nakoľko majú o službu mimoriadne veľký záujem.

Apple Pay nálepky - svetapple.sk
Apple Pay nálepky, dúfame, že sa už čoskoro objavia aj na výkladoch našich obchodov – svetapple.sk

Okrem nich sa o Apple Pay na Slovensku aktívne zaujímajú aj ČSOB a UniCredit Bank. Pokiaľ využívate služby Prima banky, príliš sa netešte, podľa našich informácií sa so službou zatiaľ neráta. VUB banka je stále otázna, tu si na stanovisko musíme počkať do leta.

Na Slovnsku je dobrá infraštruktúra, už len spustiť službu

Apple Pay na Slovensku nebude mať problém. Máme veľmi dobre vyvinutú infraštruktúru platobných terminálov. Stačí totižto taký, ktorý podporuje bezkontaktné platby a všetko bude fungovať. Ku dnešnému dňu ich je údajne viac ako 45 tisíc. Akonáhle sa teda služba spustí a bude o ňu záujem, budeme ju aj kde využiť. Samozrejmosťou sú potom internetové nákupy, ktoré taktiež Apple Pay podporujú.

Po 5 rokoch v Amerike objavili Slovensko

Pokiaľ už neveríte, alebo ste vzdali nádej, že Apple Pay na Slovensku niekedy bude, nebojte sa. Prešlo skoro 5 rokov od predstavenia iPhonu 6, kedy nám Apple po prvý krát prezradilo, že začalo pracovať na tejto službe. Dnes už sa o príchode hovorí mimoriadne aktuálne. Dokonca bolo Apple Pay spustené aj v susednom Česku, čo znamená, že príchod je blízko a informáciám o lete tohto roku môžeme veriť.

Prečítajte si tiež  Telekom zásadne rozšíril pokrytie svojej 5G siete. Dočkalo sa jej viac ako 100 nových obcí
Apple Pay na Slovensku? Už čoskoro! - svetapple.sk
Apple Pay na Slovensku od júna 2019 – svetapple.sk

Predsa len je to dosť dlhá doba na to, aby naše Slovensko, malú krajinu v srdci Európy jablková spoločnosť objavila a mohla sa jej venovať. Na veľkých trhoch sú už kocky hodené niekoľko rokov. Teraz je časť obsadiť tie omrvinky, medzi ktoré žiaľ patrí aj naša krajina…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.