Spoločnosť Apple predstavila službu Apple Music len pred niečo vyše týždňom a za tú uplynulú dobu sme už stihli zistiť niekoľko naozaj podstatných informácií ohľadom nej. Dnes sa dozvedáme ďalšiu správu, ktorá je však pre fanúšikov Taylor Swift tak trochu sklamaním. Známa hudobníčka totiž nechce sprístupniť svoj populárny album 1989 na Apple Music. Taylor však nejakú hudbu predsa len sprístupní!

Taylor Swift

Taylor Swift sa rozhodla, že keď nedostane jej najnovší album Spotify a Beats Music, ostane to tak aj v prípade Apple Music. Speváčka totiž chce aby sa jej album predával exkluzívne v obchodoch a práve preto istým spôsobom nepodporuje streamovacie služby. Nie je samozrejme vylúčené, že časom do Apple Music album 1989 nepribudne ale zo začiatku to určite nebude.

- Reklama -
Album 1989 od Taylor Swift v Apple Music určite nehľadaj! - svetapple.sk
Album 1989 od Taylor Swift v Apple Music určite nehľadaj! – svetapple.sk

Netreba však zúfať. Pokiaľ si fanúšik/fanúšička Taylor Swift a plánuješ si predplatiť aj Apple Music, niečo z jej tvorby tu k dispozícii predsa len bude. Taylor pre Apple Music sprístupní staršie populárne songy. Hlavný dôvod prečo známa Americká speváčka odstránila všetok svoj obsah zo služby Spotify bolo, že práve tento druh streamu môže byť zadarmo, čo sa jej nepáčilo. Taylor totiž zastáva názor, že hudba, ktorá je zadarmo, stráca svoju hodnotu.

Apple Muisc je síce zadarmo, no to len po dobu prvých troch mesiacov. Potom si za službu bude potrebné zaplatiť. Práve túto dobu zrejme Taylor strpí a potom bude svoju hudbu už bezstarostne predávať tak, ako napríklad na Beats Music či Tidal.

Taylor Swift sprístupní hudbu na Apple Music no bez albumu 1989! - svetapple.sk
Taylor Swift sprístupní hudbu na Apple Music no bez albumu 1989! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.