Vývojári v poslednej dobe dosť bojujú voči cupertinskému gigantovi. Čoraz viac sa sťažujú na nevýhodné podmienky v App Store a monopolne správanie. Pripojil sa aj Telegram, ktorého autori tvrdia, že spoločnosť Apple musí povoliť možnosť sťahovania appiek aj mimo ich vlastného internetového obchodu.

Telegram podáva podnet na spoločnosť Apple

Niečo, čo je totálne nemysliteľné teraz skúšajú tvorcovia chatovacieho nástroja Telegram. Podľa ich sťažnosti im jablková spoločnosť v roku 2016 zabránila pridať aplikáciu do App Store, pretože vraj porušovala pravidlá.

Následne ju teda museli vo viacerých smeroch upraviť a prispôsobiť, aby sa vyhli vymazaniu z internetového obchodu. Malo sa jednať o jasný príklad toho, ako Apple obmedzuje vývojárov.

Doposiaľ sa jedná o tretiu firmu, po boku Spotify a Rakuten, ktorá podala formálnu sťažnosť priamo na Európsku komisiu. Momentálne prebieha vyšetrovanie, ktoré sa zameriava práve na App Store a Apple Pay. Nový podnet zatiaľ nie je prepojený s aktuálne prebiehajúcim protimonopólnym vyšetrovaním.

Každopádne, za nás sa jedna o absolútnu hlúposť. Práve vďaka precíznej kontrole služieb spoločnosťou Apple, je samotný iOS tak dobre zabezpečený. Už teraz je nad svetlo jasné, že sa žiadne možnosti sťahovania appiek (mimo App Store) konať nebudú. Snaha zo strany Telegramu je teda zbytočná. Prečo to ale neskúsiť, však?

zdroj

Prečítajte si tiež  Známa chatovacia aplikácia Telegram chystá predplatné. Vieme, ako bude fungovať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.