Pamätáte si na SMS-ku, ktorá vám odstavila celý iPhone alebo aplikáciu správy? Vyzerá to tak, že sa niečo podobné opäť vracia „do módy“. Vaše zariadenie môže po obdržaní tejto správy úplne zamrznúť! Našťastie však existuje rýchla oprava a Apple problém rieši…

Škodlivá správa robí problémy majiteľom iPhonu. Šíri sa rýchlo…

Podobná záležitosť sa už v minulosti objavila viackrát. Dnes to vyzerá tak, že Apple stále neprišlo na spôsob, ako sa chyby úplne zbaviť. Najnovšie sa aplikáciami ako Discord a Telegram šíri text, ktorý sa skladá z jednoduchých znakov Sindhi a Emoji.

Akonáhle sa dostane na váš iPhone, pravdepodobne spôsobí úplne zamrznutie zariadenia, prípadne celkový kolaps systému, čo nie je nič príjemné. Našťastie však nijakým spôsobom nepoškodí hardvér alebo softvér. Jediné, čo sa môže stať je, že svoj iPhone budete musieť reštartovať.

Pozor na túto správu. Môže odstaviť váš iPhone rovnako ako v minulosti.
Pozor na túto správu. Môže odstaviť váš iPhone rovnako ako v minulosti.

Momentálne nie je jasné, kto tento škodlivý text vypustil, no vo svete sa šíri čoraz rýchlejšie. Niektoré informácie naznačujú, že problémová môže byť aj aplikácia Messenger, ktorú pravdepodobne používa skoro každý, kto číta tento text.

Podľa renomovaného portálu The Verge existuje spôsob, akým sa môžete prípadným problémom vopred vyhnúť. Jednoducho si vypnete upozornenia z vyššie vymenovaných appiek (alebo všetkých komunikačných appiek, kde si posielate správy).

Na druhej strane sa budete ale takýmto spôsobom dosť ukracovať o pohodlné používanie smartfónu. Ak správa iPhone nepoškodí ale iba jedenkrát vypne, nevystavujete sa prakticky žiadnemu riziku (jedine ak na ňom máte niečo rozpracované a neuložené).

Správa síce infikuje iOS 13.4.1 no iOS 13.4.5 beta už nie

V nepríjemnej situácii máme ale aj pozitívne informácie. Ak vám príde avizovaný text na iOS 13.4.1, je skoro isté, že to váš iPhone dočasne nezvládne a budete ho musieť reštartovať. Testovaním bolo ale preukázané, že novšia verzia v beta testovaní, iOS 13.4.5, tomuto útoku odoláva a po príchode textu sa prakticky nič nestane. Je to dôkaz o tom, že spoločnosť Apple tento problém eviduje a snaží sa ho vyriešiť.

Pokiaľ sa aj vám stalo niečo podobné alebo vám prišla táto správa dajte nám vedieť v komentároch, ako to celé prebiehalo. Táto téma nás veľmi zaujíma.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovenský Instagram prichádza s tvrdou zmenou. Bez občianskeho preukazu alebo selfie sa doň nezaregistrujete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.